Ważne

Acer GT-810 to prawdopodobnie zapowiadany wcześniej Predator

Na zeszłomiesięcznej konferencji Acera w Nowym Jorku przedstawiciele producenta zapowiedzieli, że do końca roku na rynku zadebiutuje pierwszy tablet dla graczy z logo Acera na obudowie, mianowicie Acer Predator. Dotychczas jednak nie poznaliśmy na jego temat żadnych informacji oprócz tego, że ma mieć 8-calowy wyświetlacz i zdecydowanie wyróżniającą się z tłumu obudowę. Prawdopodobnie właśnie dowiedzieliśmy się więcej na jego temat.

Wszystko za sprawą urządzenia o nazwie kodowej Acer GT-810, które zostało uchwycone w benchmarku GFXBench. GT może wskazywać tylko na jego – Gaming Tablet, czyli zapowiadany w zeszłym miesiącu Predator. I wszystko powoli składa nam się w logiczną układankę.

GT-810 ma zostać wyposażony w 8,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, 32GB pamięci wewnętrznej, GPS, Bluetooth, NFC, WiFi oraz aparat przedni i tylny (na ten moment brak konkretów). Całość ma pracować pod kontrolą Androida w wersji 5.1 Lollipop oraz czterordzeniowego procesora Intel Atom x7-8700 o częstotliwości taktowania 1,6GHz z 2GB RAM.

Być może Acera GT-810 poznamy już podczas targów Computex 2015, aczkolwiek bardziej skłaniam się ku premierze na wrześniowym wydarzeniu IFA 2015 w Berlinie. Ale jak będzie – przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy.

Acer-GT-810-Intel-Atom-Z8700-tablet

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona