Ważne

Nowy (tak, kolejny!) Asus Zenfone pojawił się w TENAA

W drugiej połowie roku, co potwierdził sam Jerry Shen, możemy spodziewać się premiery nowego Asusa Zenfone, mającego być odświeżeniem drugiej generacji modelu. Tymczasem w TENAA pojawił się 5-calowy smartfon z logo tajwańskiego koncernu. Czyżbyśmy właśnie dowiedzieli się, jak ma wyglądać rzeczony sprzęt?

Na początku warto przypomnieć, że Zenfone 2, choć kojarzony jest głównie z wersją 5,5-calową, dostępny jest (w wybranych krajach) również z ekranem 5-calowym (i niezrozumiałymi szerokimi ramkami wokół niego). Wiele wskazuje na to, że do TENAA trafiła odświeżona wersja produktu, bowiem już sama obudowa z tyłu jest delikatnie zmodyfikowana. Patrząc na zdjęcie z początku wpisu i te zamieszczone poniżej możecie dostrzec różnicę.

Zenfone, o którym mowa, nosi nazwę kodową Z00ED8. Na jego pokładzie ma się znaleźć wyświetlacz o przekątnej 5″ i rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli) pokryty Gorilla Glass 3, czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2GHz, 2GB RAM i 16GB pamięci wewnętrznej. Ponadto ma być wyposażony w dual SIM, aparat 8 Mpix, kamerkę 5 Mpix, port microUSB, 3.5 mm jack audio, Bluetooth 4.0, WiFi i LTE, natomiast systemem operacyjnym, pod kontrolą którego ma działać, ma być Android w wersji 5.0 Lollipop.

Nowy Zenfone ma być dostępny w wielu różnych wersjach kolorystycznych: białej, czerwonej, niebieskiej, złotej, czarnej, purpurowej i srebrnej.

Kiedy premiera odświeżonego Zenfona? Trudno wyczuć. Najbliższą okazję Asus będzie miał podczas targów Computex, natomiast bardziej prawdopodobnym terminem wydaje się jednak berlińskie wydarzenie we wrześniu – IFA 2015.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona