Które duże smartfony są najbardziej kompaktowe?

Jednym z najczęstszych problemów spotykanych w dużych smartfonach jest właśnie ich wielkość. Wiem, że brzmi to jak masło maślane, ale sami doskonale wiecie, że niektórzy producenci są w stanie zmieścić 5,5-calowy smartfon w kompaktowej obudowie (jak np. LG w modelu G3), a inni (jak choćby w przypadku 5-calowego Asusa Zenfone 2) nie potrafią “ogarnąć” dużych ramek wokół ekranu, przez co urządzenie jest w rzeczywistości większe niż być powinno. Zagraniczny portal Mobilsiden przygotował grafikę, która doskonale pokazuje to zjawisko.

Poniżej możecie zobaczyć, które smartfony oferują najlepszy stosunek ekranu do całego przedniego panelu. Co ciekawe, pierwsze dwa miejsca okupują produkty Sharpa, które charakteryzują się prawie bezramkową obudową. Infografika doskonale obrazuje, że smartfony z tą samą przekątną mogą mieć całkowicie różną wielkość i stosunek ekranu do przedniego panelu – wystarczy porównać choćby LG G4 (72,5%) vs iPhone 6 Plus od Apple (67,9%).

screen-to-body-ratio-infographic

Komentarze

 • tylko dlaczego w tym zestawieniu nie ma LG G3 z wynikiem 76,4 proc

  • barilla

   Nie ma też Xperii ZL z wynikiem 75,9.

   • Nie ma też Nokii 3210 z wynikiem 17%

    • barilla

     Skoro wchodzimy w takie szczegóły to myślę że warto też wspomnieć Motorolę DynaTAC8000X, ~2%

     • mocnodziwny

      na moje oko sharp powinien pojsc za ciosem i zlikwidowac calkowicie tez dolna ramke, i nie obcodzi mnie jak zamontuje aparat dla selfimaniakow :D na futurystycznych projektach smartfonow nie ma oczka kamery z przodu bo sam ekran jest wielkim oczkiem aparatu przedniego , albo ewentualnie zrobic super mala ramke dolna tylko na aparat, a i ekran dotykowy powinien wychodzic poza ramki czyli byc tez na bokach urzadzenia, a mechaniczny przycisk usypiania telefonu umiescic z tylu jak naprzyklad w lg spirit

     • mocnodziwny

      wogole to jest fajna komorka a nie jakies galaxy s6 , http://www.qrv.su/files/nmt450_nokia-actionman.jpg

     • Idealną opcją było by jeszcze, aby Google zaprojektowało Androida tak, aby Z każdego boku były Wirtualne ramki, na których dotyk by nie działał. Dzięki temu wyświetlacz pokrywał by całą powierzchnię telefonu, a jednocześnie pozbyli by się problemu z przypadkowym aktywowaniem wyświetlacza. W takim przypadku wyświetlacz spokojnie mógł by pokrywać również boki.

 • Skafander

  Ja tylko chciałem powiedzieć że już w tym tygodniu dostaje swojego Sharp Aquos X z odblokowanymi częstotliwościami zakupiony tu:
  http://www.bludiode.com/sharp-aquos-crystal-x-402sh-black

  Na filmikach na Youtube wygląda świetnie, nie mogę się doczekać :P

 • Fedurrr

  Pewnie tylko nowsze smartfon były brane pod uwagę. Mi odpowiada lg g2 oraz wersja mini.

 • mymek

  Brakuje mi tu Mate7

 • Kewin Karlos

  BlackBerry ze swoim Leap-em idzie totalnie pod prąd. Kto im to zaprojektował i zaprobował ?!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona