Ważne

Cortana na Androida i iOS, Windows 10 z bliższą współpracą z konkurencyjnymi platformami

Microsoft zapowiedział nową aplikację dla desktopowego Windowsa 10, która pomoże zacieśnić współpracę między iPhonem czy smartfonem z Androidem a komputerem.

Screenshot1

Aplikację będzie można zainstalować na swoim PC z Windowsem 10, co otworzy przed użytkownikiem szereg nowych funkcji, pozwalających na znacznie szerszą integrację peceta z urządzeniami mobilnymi. Najważniejsze elementy to:

  • Cortana dla iOS i Androida. Osoby, które zainstalują na swoim PC „companion app” będą mogli ściągnąć aplikację Cortany na swoje urządzenia z konkurencyjnymi dla Windowsa systemami. Cortana nie będzie tak uniwersalna i bogata w funkcje jak na Windows Phone, ale oprócz odpowiedzi na pytania będzie potrafiła dodawać spotkania do kalendarza, używać geolokacji do przypominania o wydarzeniach czy informować o zbliżających się lotach. Ze względu na ograniczenia systemowe, nie będzie działać (na razie) uruchamianie głosowe innych aplikacji czy integracja z nimi. Sama aplikacja w pełni wspiera jednak powiadomienia.
  • Integracja multimediów i plików. Dzięki OneDrive i nowym funkcjom dostępu do systemu plików, współdzielenie plików i natywne korzystanie z nich z dowolnego urządzenia będzie jeszcze prostsze.
  • Muzyka w OneDrive. Trzymając nasze pliki muzyczne na OneDrive będziemy mogli za darmo streamować je do naszych urządzeń mobilnych bez konieczności ściągania całego pliku. Dostępne one będą nie tylko z aplikacji OD, ale też z odtwarzaczy multimedialnych poszczególnych systemów.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona