Ważne

Aplikacje Microsoftu już wkrótce zaatakują tablety z Androidem od kilkudziesięciu producentów

Od jakiegoś czasu aplikacje Microsoftu preinstalowane są na sprzęcie Samsunga (między innymi Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy Tab A 9.7) oraz Della, a pojawienie się ich na urządzeniach kolejnych producentów jest wyłącznie kwestią czasu. Zwłaszcza w obliczu ogłoszonego dziś nawiązania partnerstwa z kilkudziesięcioma producentami elektroniki z całego świata.

W ramach tej umowy (oraz wcześniejszej z marca bieżącego roku), aplikacje koncernu z Redmond, takie jak pakiet Office (Word, Excel, PowerPoint), OneDrive, OneNote i Skype będą preinstalowane na tabletach z Androidem firm trzecich. W marcu była mowa o 11 koncernach, dziś liczba ta powiększyła się aż o 20 kolejnych. Dzięki temu Microsoft będzie w stanie dotrzeć do większej liczby użytkowników sprzętu mobilnego, a tym samym – zainteresować ich swoją ofertą (w tym również płatną).

Wśród firm, z którymi Microsoft nawiązał strategiczne partnerstwo, znalazły się takie marki, jak LG, Sony, Teclast, Prestigio, Cube czy Haier. Pozostałych raczej kojarzyć nie będziecie, a jesli tak – będę miło zaskoczona: Axdia, DL, General Procurement, Grupo Nucleo, Inco, Ionik GBMH, Iview, Multilaser, Noblex, Pacific Vulcan, Philco, Positivo, TMAX Digital oraz Wortmannn.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona