Aplikacje Microsoftu już wkrótce zaatakują tablety z Androidem od kilkudziesięciu producentów

Od jakiegoś czasu aplikacje Microsoftu preinstalowane są na sprzęcie Samsunga (między innymi Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy Tab A 9.7) oraz Della, a pojawienie się ich na urządzeniach kolejnych producentów jest wyłącznie kwestią czasu. Zwłaszcza w obliczu ogłoszonego dziś nawiązania partnerstwa z kilkudziesięcioma producentami elektroniki z całego świata.

W ramach tej umowy (oraz wcześniejszej z marca bieżącego roku), aplikacje koncernu z Redmond, takie jak pakiet Office (Word, Excel, PowerPoint), OneDrive, OneNote i Skype będą preinstalowane na tabletach z Androidem firm trzecich. W marcu była mowa o 11 koncernach, dziś liczba ta powiększyła się aż o 20 kolejnych. Dzięki temu Microsoft będzie w stanie dotrzeć do większej liczby użytkowników sprzętu mobilnego, a tym samym – zainteresować ich swoją ofertą (w tym również płatną).

Wśród firm, z którymi Microsoft nawiązał strategiczne partnerstwo, znalazły się takie marki, jak LG, Sony, Teclast, Prestigio, Cube czy Haier. Pozostałych raczej kojarzyć nie będziecie, a jesli tak – będę miło zaskoczona: Axdia, DL, General Procurement, Grupo Nucleo, Inco, Ionik GBMH, Iview, Multilaser, Noblex, Pacific Vulcan, Philco, Positivo, TMAX Digital oraz Wortmannn.

Komentarze

 • Takaszi

  Hmmm, czyli root obowiązkowy. A tyle się mówiło o niechcianych aplikacjach, eh…. .

  • Tomasz Lenartowski

   Nie tam. Zawsze można zagłosowac portfelem.

  • gość

   To shitware od gogle nie odinstalowujesz? Google drive, gogle muzyka, gogle zdjęcia i inne

   • Takaszi

    Nieee, to g… które ma służyć “produktywności” na tablecie, smartfonie itp. Do pełni szczęścia brak tylko klozetów odgrywających symfonie w trakcie. Nocniczki są. :-).

   • Łukasz Łągiewka

    Nie odinstaluję bo jestem do niech tak przyzwyczajony ,że nic innego mi nic nie potrzeba do szczęścia.
    A “makra” pisał na smartfonie nie będę. U mnie pierwsze co zrobię to usunę te aplikację zawsze tak robię za apkami od operatorów tak więc zrobię to samo z apkami od “mikrosoftu”

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona