Kolejny producent wkroczy na rynek tabletów z ekranami 4:3. Tym razem Asus

Odnoszę dziwne wrażenie, że po pięciu latach istnienia rynku tabletów producenci kompletnie nie mają już pomysłu na swoją obecność na nim. iPad od pierwszej generacji (która debiutowała właśnie w 2010 roku) oferował ekran o proporcjach 4:3. Rzadko kiedy pojawiały się tego typu matryce w urządzeniach pozostałych ważnych graczy mobilnych. Dopiero teraz zaczyna się to zmieniać.

Kilka miesięcy temu pierwszy raz usłyszeliśmy, że Samsung planuje wypuszczenie tabletu 4:3, co jakiś czas później stało się faktem w postaci Galaxy Tab A 9.7. A wiemy też przecież, że druga generacja Galaxy Tab S ma składać się między innymi z dwóch urządzeń z tego typu ekranami. Teraz dowiadujemy się, że w nowej serii tabletów Asusa, ZenPad, będą również produkty z wyświetlaczami 4:3.

W sieci, za sprawą portalu Ausdroid, pojawiły się zdjęcia prasowe przedstawiające jedno z nadchodzących urządzeń tajwańskiego koncernu. Będzie miało wyświetlacz o przekątnej 8″ i rozdzielczości 2048 x 1536 piksli oraz procesor Intela, na co wskazuje napis na obudowie produktu. Na zdjęciach widoczne są również frontowe głośniki, slot kart microSD, 3.5 mm jack audio, frontowa kamerka oraz obiektyw aparatu.

Premiera urządzenia już pierwszego czerwca podczas targów Computex 2015 na Tajwanie.

Komentarze

 • Na 8 calach ekran 4:3 zawsze wydawał mi się najwygodniejszy.

  • gosc

   mnie tez

   • KrytycznymOkiem

    Zdecydowanie tak !!!

 • objawiony prawdomowca

  ja mam asus padfone i mam w jednym tableta i smarftona , genialne urzadzenie :D

  • Też mam gdzieś w swoim małym archiwum sprzętu Asusa Padfone 2 ze stacją :) Tylko w samym telefonie głośnik od rozmów nie działa, przez co jeśli chcę z niego korzystać muszę mieć słuchawkę Bluetooth. Ale to wciąż świetny sprzęt!

 • barilla

  Czekam na news “kolejny producent wkroczy na rynek tabletów z ekranami 3:2”.

 • Dziwne ,ze dopiero teraz pojawiają się konstrukcje z proporcja ekranu 4:3. Taki format wydawał mi się zawsze wygodniejszy do konsumpcji treści internetowych. Widać dopiero problemy że sprzedażą zmusiły producentów do ruchów, które wydawały się oczywiste.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona