Ważne

Asus Zenfone 2 otrzymał kolejną aktualizację oprogramowania – poprawek sporo

Podczas testów Asusa Zenfone 2 w sumie przeszłam przez trzy aktualizacje oprogramowania. Dziś, już niestety po tym, jak oddałam testowy egzemplarz, pojawiła się kolejna. Co ważne, najnowsza aktualizacja, mimo tego, że waży względnie niewiele (91,75MB) nie jest ona wcale taka mała, jakby się mogło wydawać – lista zmian jest bardzo długa i obiecująca.

Choć Zenfone 2 wciąż nie jest oficjalnie dostępny w Polsce (już niebawem się to zmieni!), osoby potencjalnie nim zainteresowane mogą być spokojne o wsparcie producenta. Widać, że dla Asusa jest to urządzenie priorytetowe, które może liczyć na liczne aktualizacje oprogramowania, naprawiające znane (i zgłaszane też przez użytkowników) błędy oraz wpływające zarówno na wydajność i stabilność działania, jak również (miejmy nadzieję) na czas pracy akumulatora.

Aktualizacja oznaczona jest numerem V2.17.40.12_20150515 i wprowadza liczne zmiany i poprawki. Oficjalna lista zmian jest długa, ale wśród najważniejszych należy wymienić usprawnienia w zakresie stabilności działania aplikacji aparat i galerii oraz samej jakości zdjęć.

Oficjalny changelog z pomniejszymi poprawkami błędów – w języku angielskim:

Fix location picker crash issue when attaching location info by Messaging
Fix Live Wallpaper settings issue when in landscape mode
Improve Camera App overall stability
Reduce the occurrence of the issue that words sometimes fail to come out when typing
Shorten the required time of setup calls
Fix outgoing call problems when using back key
Fix “No SIM or SIM error” issue when calling the phone number starting with 911, 112
Improve image quality in detail
Fixed the audio sound maybe lag when using headset
Improve signal bar stability
Fixed the interruptions mode issue
Fixed flip cover cannot support some apps issue
Fixed the issue which shows up others app when swiching off contacts
Fixed Fresh Green cannot be used by ASUS ZenUI issue
Fixed bluetooth is easy to disconnect issue
Fixed low voice issue with headset issue
Fixed video appears abnormal issue.
Fixed sound interference issue while using headset
Fixed Gallery issue

Jak doskonale wiecie, przez moje ręce przeszły dwie wersje Asusa Zenfone 2, jeśli więc jesteście zainteresowani tym produktem, zajrzyjcie do wpisów podlinkowanych poniżej:

Komentarze

 • Krzysztofsf

  Wlasnie te systematycznie publikowane aktualizacje, co zaobserwowalem na fonepadzie, nastawily mnie bardzo pozytywnie do oczekiwanych innych nowych urzadzen Asusa.

  Dopiero przeczytane niedawno info o Lolipop 5.0 dla posiadanego modelu fonepada wstrzyma mnie z zatwierdzaniem aktualizacji – to pogorszy zdecydowanie prace na sprzecie z 1GB RAM.

 • prof. Miodek Spadziowy

  Pani Kasiu, dlaczego tak słabo posługuje się Pani naszym pięknym językiem ?
  Na przykład sformułowanie tytułu: ‘ Asus Zenfone 2 otrzymał kolejną aktualizację oprogramowania – poprawek sporo’ brzmi bardzo niedbale, co nie przystoi takiej ambitnej kobiecie.

  • ohjoj

   ja ci zacytuję coś z klasyki, hm jak to brzmiało…. a już wiem – ,, spieprzaj dziadu” :D

   • Krzysztofsf

    Teraz klasyka stalo sie “wez kredyt, zmien prace”. Naturalnie zgadzam sie z idea Twojego wpisu.

  • yedrek

   Jezusie… tys z PO czy jak? Nawet jesli jest cos nie tak (choc ja tu nic nie widze) to to nie jest portal www poprawnapolszczyzna pl dla mnie liczy sie przekaz a ten jest taki jak byc powinien

 • Brawa dla Asusa. Widać ,że producent dba o swoje urządzenie. Bardzo podoba mi się taka polityka. Wszystkie dostrzeżone błędy powinny być błyskawicznie usuwane. Niestety nie jest to standardem u innych producentów.

  • ohjoj

   chyba nawet nie wiesz o czym mówisz. To z jaką ilością błedów wyszła pierwsza seria Zenfonów to wołało o pomste do nieba. w Z6 do tej pory nie jest naprawiony problem z nagrywaniem dzwieku, i pewnie już nigdy go nie poprawią

   • Asus przynajmniej naprawia. LG i Samsung mają inną radę na problemy. Coś nie działa ? Hmm…naprawdę ? to trudno. Kup nowszy model ;)

    • Adam2

     Obie firmy załatały Lollipopa na swoich modelach już wcześniej.

     • “Zalatały” to jest właściwe słowo :). Dla LG standardem jest jedna niudana aktualizacja dla modelu i tyle. Samsung wcale nie wypada lepiej. Jak się na dużo modeli w portfolio to można zapomniec o poprawkach. Oczywiście flagowce są traktowane odrobinkę lepiej.

    • ohjoj

     naprawia? mówie ci ze od roku to jest i pewnie nigdy nie zostanie naprawione bo to pewnie bład hardwarowy. Jakos nie słyszałem o żadnym Samsungu ani Lg w których wszystkie partie mają bład. Jak rozumiem te Asusy to widziałeś tylko na obrazkach nie

     • Każdemu z producentów zdarzają się wpadki. Nie mam zbyt dobrego zdania o Asusie jako producencie sprzętu mobilnego (niestety mam wątpliwa przyjemność używania Nexusa 7 2012,a kiedyś kupiłem netbooka z wada pada dotykowego) . Niemniej częste aktualizacje są pozytywnym zjawiskiem. A ASUS w zasadzie zaczyna swoją zabawę ze smartfonami.

      Ps. Asusy widziałem na obrazkach w ksiazeczkach z serii “poczytaj mi mamo ” :)

     • szajsung

      A słyszałeś o porzuceniu użytkowników Wave 3, mimo wcześniejszych zapewnień, że będzie migracja z Bady 2.0. do Tizena? To się nazywa polityka firmy Samsung.

     • ohjoj

      no to prawie niedawno…5 lat temu? no tak ale 2 zupelnie inne systemy to prawie to samo co naprawienie bledu z ktorym sie wypusciło telefon taaa

     • szajsung

      To co, że dawno? To znaczy, że nieprawda? Nie musieli obiecywać – ale to zrobili. Zresztą ten cały Wave 3 wolny od błędów tez nie był. Choćby ciągłe resety i odświeżanie SIM. A poprawek brak. Fakt: nie zadbali o własny system.

      Więc jeśli nie słyszałeś o błędach Samsunga – to już usłyszałeś. Tyle tylko. Pozdrawiam.

 • Ja

  Asusowo. Pl? :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona