Ważne

Samsung Flow już w wersji beta – niestety, na razie nie dla Polaków

Ile razy zdarzyło Wam się otworzyć jakiś artykuł na komputerze, po czym szybko okazywało się, że musicie wyjść i albo zapominaliście o nim (lub zapisywaliście w Pocket na później), albo wchodziliście na daną stronę ponownie, by go przeczytać? Ja mam tak bardzo często. Między innymi z myślą o tego typu zastosowaniach powstała aplikacja Samsung Flow.

Rozwiązanie kontynuowania rozpoczętej na komputerze pracy z poziomu telefonu lub tabletu nie jest nowe. Apple oferuje taką funkcję pod nazwą Continuity, natomiast Microsoft – Continuum. Teraz koreański koncern postanowił dołączyć do tego grona ze swoim Flow, który działa w oparciu o Bluetooth LE. Program jest aktualnie w fazie beta, ale każdy zainteresowany może go pobrać z Google Play i ocenić, jak działa na obecnym etapie rozwoju. Niestety, tyczy się to wyłącznie zainteresowanych Amerykanów…

Oprócz tego, że pozwala na przeniesienie zadania z tabletu na telefon, oferuje również – między innymi – możliwość oddelegowania do telefonu lub zegarka rozpoczęcia nawigacji do punktu znalezionego na tablecie (np. do restauracji). Funkcji jest wiele, całość brzmi świetnie i jak tylko w Polsce udostępniona zostanie ta aplikacja, z pewnością sprawdzę jak działa.

Poniżej możecie zobaczyć jak to wygląda w praktyce:

Lista aktualnie wspieranych urządzeń jest dość krótka i zawiera najnowsze urządzenia Samsunga. Mam na myśli tablety Galaxy Tab S 8.4 i Galaxy Tab S 10.5, jak również smartfony: Galaxy Note 4 i Galaxy Note Edge, Galaxy Alpha oraz Galaxy S5, Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Co więcej, jak już wspomniałam, ograniczona jest terytorialnie – mogą z niej korzystać wyłącznie Amerykanie.

Więcej na temat programu możecie się dowiedzieć z Google Play.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona