Ważne

Kolejne informacje na temat nowych Samsungów Galaxy: Tab S2, J5 i J7

W zeszłym roku Samsung postanowił podzielić swoje urządzenia na kilka serii, takich jak J, E, A, S oraz Note, a wkrótce również H. Dzięki temu jest szansa, że w końcu gama produktów Koreańczyków będzie uporządkowana. Na stronie firmy pojawiło się kilka informacji o nadchodzących nowości. Mam tu na myśli Galaxy Tab S2, a także modele Galaxy J5 i Galaxy J7. Czy dowiedzieliśmy się czegoś zupełnie nowego?

O Samsungu Galaxy Tab S2 wiemy już sporo i najnowsze informacje tylko potwierdzają wcześniejsze przecieki (nie)kontrolowane. Rzecz jasna 9,7-calowy ekran będzie mieć rozdzielczość 2048 x 1536 pikseli, a moc obliczeniową dostarczy Exynos 5433. Dziwi jednak podobno zainstalowany Android 4.4 Kit Kat. Myślę, że będzie to dotyczyć wyłącznie prototypowego tabletu, a nie wersji sprzedażowej.

Z kolei Samsung Galaxy J5 oraz Galaxy J7 mają mieć wyświetlacze o rozdzielczości HD, co jest standardem wśród markowych phabletów ze średniej półki. Szkoda, że Koreańczycy nie postawili w większym modeli na Full HD. Natomiast w ich wnętrzu zagości procesor o maksymalnym taktowaniu 1,5 GHz. Prawdopodobnie będzie to ośmiordzeniowy układ Marvel PXA1936, który jest bezpośrednim rywalem dla np. Snapdragona 615.

Samsungi Galaxy Tab S2 poznamy w czerwcu, a nowe phablety z budżetowej serii J zapewne jeszcze w tym miesiącu. Zobaczymy, czy rzeczywiście nowe atrakcyjne cenowo modele z Korei okażą się warte zakupu.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona