Ważne

Samsung udostępnił Androida 5.0.2 Lollipop dla Galaxy Tab 4 10.1

Producenci sprzętu w pierwszej kolejności decydują się na zaktualizowanie flagowych urządzeń, co raczej nikogo nie powinno dziwić, a dopiero później – jeśli w ogóle – te ze średniej półki. Po tym, jak Samsung udostępnił Lollipopa dla wszystkich wariantów dwóch tabletów: Galaxy Tab S 8.4 i Galaxy Tab S 10.5, wreszcie mógł się zająć swoimi tańszymi produktami. Z radością informuję, że Galaxy Tab 4 10.1 otrzymał aktualizację do Androida 5.0 Lollipop.

Aktualizacja, dostępna przez OTA, przeznaczona jest dla obu wersji Galaxy Tab 4 10.1 dostępnych w sprzedaży, czyli zarówno WiFi (SM-T530), jak i LTE (SM-T535). Oznaczona jest numerkiem 5.0.2, zatem nie wprowadza najnowszej wersji (5.1.1), a jedynie nowszą od pierwotnie dostępnego na tych urządzeniach KitKata (4.4.2).

Dzięki temu interfejs obu modeli dość znacznie się zmieni – począwszy od nowego TouchWiza zgodnego z Material Design po nowy panel powiadomień i ekran blokady. Oczywiście najnowsza aktualizacja wprowadza również pomniejsze nowości oraz poprawki błędów oraz stabilności działania.

Co z pozostałymi dwoma członkami serii Galaxy Tab 4 – 7.0 i 8.0? Wiele wskazuje na to, że aktualizacja jest już przygotowywana, zatem powinna się pojawić u użytkowników tych tabletów już niebawem. Aczkolwiek konkretów na ten temat, póki co, brak.

Jeśli jesteście użytkownikami Galaxy Tab 4 10.1 – wypatrujcie aktualizacji. Wkrótce powinna zawitać do Polski, a co za tym idzie – również na Wasze tablety.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona