Samsung udostępnił Androida 5.0.2 Lollipop dla Galaxy Tab 4 10.1

Producenci sprzętu w pierwszej kolejności decydują się na zaktualizowanie flagowych urządzeń, co raczej nikogo nie powinno dziwić, a dopiero później – jeśli w ogóle – te ze średniej półki. Po tym, jak Samsung udostępnił Lollipopa dla wszystkich wariantów dwóch tabletów: Galaxy Tab S 8.4 i Galaxy Tab S 10.5, wreszcie mógł się zająć swoimi tańszymi produktami. Z radością informuję, że Galaxy Tab 4 10.1 otrzymał aktualizację do Androida 5.0 Lollipop.

Aktualizacja, dostępna przez OTA, przeznaczona jest dla obu wersji Galaxy Tab 4 10.1 dostępnych w sprzedaży, czyli zarówno WiFi (SM-T530), jak i LTE (SM-T535). Oznaczona jest numerkiem 5.0.2, zatem nie wprowadza najnowszej wersji (5.1.1), a jedynie nowszą od pierwotnie dostępnego na tych urządzeniach KitKata (4.4.2).

Dzięki temu interfejs obu modeli dość znacznie się zmieni – począwszy od nowego TouchWiza zgodnego z Material Design po nowy panel powiadomień i ekran blokady. Oczywiście najnowsza aktualizacja wprowadza również pomniejsze nowości oraz poprawki błędów oraz stabilności działania.

Co z pozostałymi dwoma członkami serii Galaxy Tab 4 – 7.0 i 8.0? Wiele wskazuje na to, że aktualizacja jest już przygotowywana, zatem powinna się pojawić u użytkowników tych tabletów już niebawem. Aczkolwiek konkretów na ten temat, póki co, brak.

Jeśli jesteście użytkownikami Galaxy Tab 4 10.1 – wypatrujcie aktualizacji. Wkrótce powinna zawitać do Polski, a co za tym idzie – również na Wasze tablety.

Komentarze

 • Diabeł

  Czekam na OTA w Polsce.

 • mirek

  Ja korzystam z galaxy tab 4 7.0 lte wiec dziękuję za te wiadomość sprawiła mi przyjemność ,myślałem ze mój tab nie dostanie aktualizacji ale czekam z niecierpliwością. Pozdrawiam Pani Kasiu

 • Zawiedziony

  Witam, czy ktoś aktualizował system w tab 4 10.1? Odradzam masakra!. Głównie w aplikacjach muli niemiłosiernie. Ponowna reinstalacja gier nic nie daje a czołgi WOT klatką od 20do nawet 5fps grać się nie da gdzie wcześniej było 25-60 i płynność zadowalająca. Próbowałem różnych zabiegów i niestety to chyba standard ulepszania na gorsze (czyt. powtarzanie sprzętu)

  Buuuu :(

  • pyrek

   Po aktualizacji zamiast od razu instalować aplikacje powinieneś byl przywrócić ustawienia fabryczne. Ja tak zrobiłem i tablet śmiga aż milo. Po samej aktualizacji system zaczął wolniej chodzić i dluzej sie włączać. Wykonaj przywracanie a urządzenie znowu zacznie normalnie działać.

   • Diabeł

    Naprawdę polecasz aktualkę,bo trochę się boję,że tablet zacznie gorzej działać niż na 4.4.Jak z płynnością i działaniem baterii.Boję się,że będzie zżerać więcej baterii.No i czy zbytnio nie laguje?Możesz napisać coś więcej?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona