Ważne

W tym roku poznamy jeszcze cztery nowe modele od Xiaomi

Na pewno rok 2015 upłynie pod znakiem 64-bitowych procesorów oraz ekranów QHD i UHD w urządzeniach mobilnych. W dodatku w ciągu ostatnich miesięcy poznaliśmy sporo ciekawych phabletów z Chin, ale to jeszcze nie koniec tegorocznej azjatyckiej ofensywy. Wiemy już, kiedy i co zamierzają zaprezentować Xiaomi, a także Huawei.

Po niedawnej premierze Mi Note Pro oraz Mi 4i, Xiaomi zamierza przejść do prawdziwej ofensywy. Ciekawie zapowiada się model Mi4s, ale można spodziewać się, że znacznie większą popularność zdobędą phablety Hongmi Note 2 i jego wariant Pro. Zależenie od wersji wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości HD lub Full HD, a za sprawną pracę będzie miał odpowiadać Snapdragon 410 albo 615. Zapowiada się nieźle.

Na Xiaomi Mi5 przyjdzie nam poczekać aż do listopada. Cóż, szkoda, że Chińczycy tak późno zaprezentują swojego flagowca, ale najprawdopodobniej chcą powalczyć z Samsungiem Galaxy Note 5 oraz nowymi iPhone’ami. Specyfikacja tego high-enda jest zgodna z tym, co dowiedzieliśmy się z dotychczasowych przecieków (kontrolowanych).

Nie możemy zapomnieć o Huawei. Po ciepło przyjętym modelu P8, firma zamierza postawić na świetne smartfony. Wkrótce powinniśmy poznać tabletofony Ascend G8, a także Mate 8. W dodatku honorowa rodzina powiększy się o kilku przedstawicieli, takich jak: trzy różne warianty Honor czy Honor 7. Według mnie jest na co czekać.

Xiaomi Huawei

Ten rok może pozwolić Huawei przebić się do czołówki producentów smartfonów. Mogę śmiało stwierdzić, że ich wyniki sprzedaży będą więcej niż zadowalające, ale z drugiej strony Xiaomi również będzie chciało pobić sowje dotychczasowe rekordy. Wszystko zależy od ich nowości.

Komentarze

 • Kewin Karlos

  Można mieć obawy, że przy tak dużej liczbie modeli przestaną wyrabiać się z aktualizacjami. Mi4 już teraz czeka chyba na Androida Michałek ;-)

  • Maciej Szkudlarek

   Mi4 dostanie pewnie 5.0 gdy wyjdzie miui 7, bo tak to jedyną zmianą będzie numerek w ustawieniach (przykład mi2). A co do samego przecieku, czemu Redmi Note 2 ma mieć to samo co redmi Note 1s?

 • Pawel

  Już P9? Flagowce co kwartał;)

 • Diabeł

  Xiaomi redmi note 2 jest już od jakiegoś czasu dostępny.Zarówno w wersji 1 jak i 2 GB ramu.Ta wersja 2-gigowa kosztuje około 185 dolarów.

  • Maciej Szkudlarek

   To nie redmi Note 2 tylko 1s ;)

   • Diabeł

    Z tego co wiem to 1s to jest redmi note 2 z 1GB ramu,a jeszcze jest druga wersja z 2 GB ramu.Obie są dostępne w sklepie xiaomi.

    • Maciej Szkudlarek

     Nie ma redmi Note 2, obojętnie czy 1gb czy 2gb to wciąż Note 1s na snapie 410

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona