Ważne

Przeciekły parametry Motoroli Moto X trzeciej generacji

We wrześniu ubiegłego roku, podczas IFA 2014 w Berlinie, Motorola zaprezentowała drugą generację bardzo ciekawego smartfona – Moto X. Urządzenie intrygowało przede wszystkim drewnianą obudową, która zdecydowanie przyciągała wzrok oraz dobrą specyfikacją. W sieci pojawiła się lista parametrów technicznych jego następcy – czy też będzie równie udany?

Moto X 2015 (trzeciej już generacji) zapożyczy wielkość wyświetlacza od poprzednika, zatem znów będziemy mieć do czynienia z 5,2-calowym ekranem, ale jego rozdzielczość będzie znacznie lepsza. To już nie będzie Full HD (1920 x 1080 pikseli), a 2K (2560 x 1440 pikseli), co przełoży się na zagęszczenie pikseli na cal wynoszące 565 ppi.

Ma to uciągnąć sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 w połączeniu z 4GB RAM. Osobiście ciekawi mnie jaką pojemność akumulatora zastosuje tu producent, zwłaszcza, że Moto X 2 gen nie mogła się pochwalić zbyt ciekawym – to było tylko 2300 mAh. Na szczęście mówi się o 3280 mAh.

Na pokładzie urządzenia ma się znaleźć także aparat 16 Mpix Clear Pixel oraz kamerka 5 Mpix, a nasze dane przechowamy w 32GB lub 64GB pamięci wewnętrznej. Całość ma pracować pod kontrolą Androida w wersji 5.1.1 Lollipop.

Mówi się, że premiera Moto X trzeciej generacji ma się odbyć we wrześniu, czyli rok po premierze poprzednika. Czy tak będzie i czy faktycznie powyższa specyfikacja okaże się prawdziwa – zobaczymy. Zwłaszcza, że plany Lenovo (aktualnego właściciela Motoroli) odnośnie przyszłości produktów tej marki nie są zbyt jasne.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona