Androidowa wersja Mortal Kombat X wreszcie dostępna w naszym kraju

Mimo iż androidowe wcielenie gry Mortal Kombat X pojawiło się w sklepie Google Play pod koniec zeszłego miesiąca, to jednak przez niemal dwa tygodnie było ono dostępne wyłącznie w kilku wybranych krajach. Na szczęście wczoraj tytuł ten został wreszcie udostępniony do pobrania również w Polsce, dzięki czemu posiadacze urządzeń z systemem Android wreszcie mogą sami sprawdzić czy warto było czekać.

Krótkie przypomnienie dla osób, które nie spotkały się wcześniej ze wspomnianą produkcją: mobilne wcielenie Mortal Kombat X wykorzystuje mechanikę rozgrywki znaną z poprzednich tabletowych bijatyk studia NetherRealm – Injustice: Gods Among Us i WWE Immortals. Sama walka została tu więc dość mocno uproszczona a sterowanie sprowadza się do monotonnego stukania w ekran, przerywanego co jakiś czas koniecznością przesunięcia palcem w konkretnym kierunku. Twórcom gry udało się jednak na szczęście zawrzeć w niej również kilka smaczków charakterystycznych dla serii, takich jak ciosy X-Ray i efektowne Fatality. Dużo większy nacisk położono natomiast na proces zbierania i rozwijania bohaterów, reprezentowanych tu przez karty kolekcjonerskie. Warto też pamiętać o tym, iż mobilne wcielenie Mortal Kombat X umożliwia graczom odblokowanie dodatkowych elementów w “pełnowymiarowej” wersji gry.

Gra Mortal Kombat X dostepna jest do pobrania za darmo (mikropłatności) w sklepach z aplikacjami App Store i Google Play.

 

Komentarze

 • Mario

  A może napiszcie z jakimi urządzeniami jest ta gra kompatybilna bo z moto g i nexus 7 2013 na pewno nie:(

 • rag

  Galaxy Tab 2 10.1 pokazuje się jako kompatybilne. Gra z kolei wyrzuca komunikat o możliwych spowolnieniach z powodu niedistosowania gry do sprzętu.
  Gra POTWORNIE zoptymalizowana. Na S4 tnie dość często , na Tabie 2 (oc 1.3, rom 4.4) oczywiście też ale tu robotę robi GL Tools – stałe 30-35fps obniżając rozddzielczość tekstur i obrazu i gra sie płynniej niż na S4.
  Swoją drogą Injustice na Tabie 2 chodziła płynnie – lenistwo producenta porażające biorąc pod uwage fakt że mamy tu skin pack do takiej samej gry sprzed 2 lat…

  • Jarek Bała

   U mnie na Dell Venue 7 okienko z kompatybilnością wyskakuje za każdym razem. Jeśli chodzi o optymalizację to jest nie ciekawie. Gra chodzi płynnie przez 2-3 walki potem to już koncert slajdów.

 • Piotr

  JA mam Sony xperia SP gdzie wyskakuje info że gra nie była sprawdzana pod względem kompatybilności a mimo to śmiga jak dzika. Zapewne dzięki adreno 320. Zero przycięć. Jedyny minus to taki że telefon przy tej grze robi się mega gorący i bateria znika jak dzika hehe.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona