Ważne

Android M pojawi się na Google I/O 2015?

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że niewielu z Was zajrzy tu dzisiejszego wieczoru ze względu na mecz (świetny swoją drogą) Barcelony z Bayernem. Ale gdyby jednak kogoś tu przywiodło (a mam nadzieję, że tak będzie ;)), warto zapoznać się z informacją, która właśnie trafiła do sieci. Otóż wiele wskazuje na to, że pod koniec maja poznamy kolejną wersję systemu Android – Android M.

Wszystko za sprawą internetowego giganta Google, który opublikował na swojej stronie internetowej agendę corocznego wydarzenia Google I/O. Niestety, już została „zdjęta”, więc się z nią nie możecie w tym momencie zapoznać. Ale redakcja Droid-life zrobiła jeden z ważniejszych screenów, dzięki czemu mamy dowód, że Android M z pewnością zostanie wspomniany na konferencji.

Dlaczego wspomniany a nie zaprezentowany? Bo póki co nie mamy pewności, że koncern z Mountain View pokusi się o omówienie najważniejszych funkcji z nowej wersji swojej platformy. Wiemy natomiast, że na pewno wersja ta pojawi się podczas sesji „Android for Work”, która zostanie poświęcona zastosowaniu mobilnego systemu Google w szeroko pojętej pracy.

Android Lollipop aktualnie ma niecałe 10% udziału w rynku urządzeń działających pod kontrolą Androida, a Google już szykuje następcę. Fragmentacji ciąg dalszy… Swoją drogą, ciekawe jaką nazwę będzie nosił nowy system – z pewnością będzie nawiązywała do jakiegoś deseru. Pytanie tylko – jakiego?

Google I/O 2015 zaczyna się 28 maja i jest dwudniową konferencją dla deweloperów.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona