HTC szykuje plastikową alternatywę dla One M9 Plus

Początek marca przyniósł nam oficjalną prezentację HTC One M9. Miesiąc później poznaliśmy jego nieco większą wersję, HTC One M9 Plus. Nie minęły kolejne cztery tygodnie, a już mówi się o plastikowej wersji ostatniego z wymienionych modeli. Ma nim być HTC One M9e, który przeszedł certyfikację TENAA, dzięki czemu w ogóle wiemy, że zmierza na rynek.

Patrząc na to, jak wygląda One M9e i jakie oferuje parametry, od razu można dojść do wniosku, że będzie tańszą alternatywą One M9 Plus. Na zdjęciach zrobionych w TENAA wyraźnie widać, że zrezygnowano z materiałów szlachetnych na rzecz tworzywa sztucznego, a już samo to sprawi, że cena końcowa z pewnością sporo spadnie.

Jeśli chodzi o dane techniczne, zwłaszcza te, o których wiedzę aktualnie nabyliśmy, zmian nie będzie. Wciąż będziemy mieli do czynienia z 5,2-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości Quad HD, ośmiordzeniowym procesorem (prawdopodobnie Mediatek MT6795T 2,2GHz), 3GB RAM, slotem kart microSD oraz aparatem 20 Mpix z dwutonową diodą LED. Oczywiście na froncie urządzenia, pod ekranem, znajdzie się charakterystyczny czytnik linii papilarnych.

Trudno powiedzieć kiedy możemy się spodziewać oficjalnej prezentacji HTC One M9e i jaką przyjmie finalną nazwę, ale zapowiada się całkiem ciekawe urządzenie ze średniej półki (jak mniemam) z bardzo dobrą specyfikacją. Może tylko mało urodziwe… Choć mam nadzieję, że tylko na zdjęciach wygląda na zbyt gruby telefon, a w rzeczywistości będzie o wiele lepiej.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona