Samsung tam i tu, czyli zaskakująca lokalizacja Brand Store

Rynek mobilny ciągle daję się nam, użytkownikom, we znaki z każdej strony. Informacje na temat nowoczesnych smartfonów po prostu oblegają nas z każdej strony. Jak pokazuje niniejszy news, nie tylko rynek, ale także i producenci nie dają nam zapomnieć o swoim istnieniu chcąc zostać bardzo dobrze zapamiętanym przez klientów. A Samsung w ostatnim czasie próbuje zwrócić uwagę Polaków jak tylko może. Czy powodem jest poprawa jakości obsługi czy też sprzedaży ? A może właśnie jedno i drugie.

W dzisiejszych czasach każdy sposób na reklamę swojej marki jest dobry, nieważne gdzie i jak, najważniejsze, aby logo producenta bądź marka była zapamiętana przez użytkownika, który może się okazać przyszłym klientem. Jedną z ciekawych form reklamy, chęci zysku, ale też poprawy obsługi klienta, jest posunięcie firmy Samsung. Wczoraj rzecznik prasowy polskiego oddziału poinformował media o otwarciu nowego Brand Store w Warszawie. Oczywiście wszyscy czytelnicy pewnie pomyślą co w tym zaskakującego i o co te wielkie “halo”, bo na pewno nie o fakt, że jest to dziesiąty Brand Store w Polsce, z czego drugi w samej Warszawie. Nowa lokalizacja salonu ma miejsce na najnowszym terminalu lotniska imienia Fryderyka Chopina, dokładnie na tym terminalu, który zostanie udostępniony pasażerom już z końcem maja. Wypowiedź Pana Olafa Krynickiego, rzecznika Samsung Polska, podkreśla dokładnie miejsce i wskazuje jak ważny jest dla Samsunga polski rynek.

Lotnisko Chopina w Warszawie to obecnie największy tego typu obiekt w Polsce. W ubiegłym roku skorzystało z niego 10,6 mln pasażerów, a obecny rok już zapowiada się rekordowo. Z kolei nowy terminal jest przystosowany do obsługi nawet 20 mln osób rocznie. To ogromny rynek. Samsung kontynuuje inwestowanie w Polsce, dlatego nie może zabraknąć naszej marki w jednej z najważniejszych lokalizacji w kraju.

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że to dość odważny ruch ze strony Koreańczyków. Dlaczego? Salon sprzedaży na lotnisku to pierwszy w Polsce taki punkt i co najważniejsze jeden z nielicznych na świecie. Cóż, plusem jest to, że teraz przed wylotem z Polski będziemy mogli oddać swój telefon na “szybki serwis”, gdyż Brand Story mają mini punkt serwisowy, będziemy mogli również zasięgnąć fachowej opinii konsultantów, którzy są dokładnie przeszkoleni w zakresie produktów Samsunga. Zaskoczeniem według mnie nie jest kolejny punkt, a jedynie miejsce, ale to już pozostawiam do oceny moim czytelnikom.

Nie wiem czy pamiętacie, niespełna 2 lata temu konkurencja Samsunga również pochwaliła się w Polsce “wyjątkowym i jednym z nielicznych” centrum serwisowo-doradczym dla klientów w Polsce, a dokładnie w Warszawie. Firma LG otworzyła swoje centrum, głównie nastawione na serwis, jednak również na ekspozycję nowych produktów oraz obsługę klienta na ul. Wołoskiej. Centrum również uzyskało miano “jedynego w w Polsce”, ale także i w Europie. Czyżbym Samsung bardzo pozazdrościł konkurencji i również chciał zabłysnąć na tym jakże “ogromnym rynku”.  Według mnie tak. Z całą pewnością oba przypadki, zarówno LG, jak i Samsunga, to nie tylko wyjątkowa promocja, ale także możliwość otwarcia się na klienta i jeszcze szybszą obsługę w zakresie serwisu czy doradztwa.

Ktoś z Was korzystał już z usług Samsung Brand Store? Jak Wam się podobają tego typu sklepy?

Komentarze

 • mymek

  Z punktu widzenia marketingowego to super lokalizacja. 20 milionów potencjalnych klientów piechotą nie chodzi.

  • karol

   Właśnie dlatego jest to zaskakująca lokalizacja, którą Samsung na pewno zaskoczył wszystkich i za pewne wzbogacił ” swój portfel “.

 • Jakub

  Można tam oddawać urządzenia na gwarancje ?

  • netdog

   Oczywiście, że tak. Jest jedynie “małe ale” sprzęt pojedzie do serwisu i wróci z dodatkowymi 2 tygodniami na podróże po kraju…

   • Karol

    Nie koniecznie do serwisu. To zależy od stopnia uszkodzenia.

    • netdog

     To najczęściej autoryzowany serwis jest “wyrocznią” w kwestii jakichkolwiek działań w ramach gwarancji i rękojmi. Nawet przy zastosowaniu art.560 KC.

     • Karol

      Zgadzam się ale weź pod uwagę, że Samsung Brand Store mają mini serwisy i mogą wykonywać pewne naprawy to zależy od stopnia uszkodzenia.
      Jeśli coś może zostać wykonane tylko w ACS to za pewne taki punkt przesyła urządzenia.

 • netdog

  Z punktu widzenia ekonomii kupowanie w Brand Store to kompletne frajerstwo i hipnoza.
  Dystrybutor ten sam jak w innych sklepach a ceny średnio 100-200 zł wyższe.
  Jeżeli jest jakaś “promocja” to zazwyczaj i tak o 100 zł drożej od minimalnej na “ceneo” czy “skąpcu”. Żadnych dodatkowych korzyści związanych z kupowaniem w ich “salonach” a wręcz problemy przy reklamacjach i “niezgodności towaru”. Kto nie wierzy niech porówna cenę np. Galaxy Tab 4 10.1 LTE u nich i gdziekolwiek.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona