Ważne

Facebook wprowadził darmowe rozmowy wideo w aplikacji Messenger

Osoby korzystające z facebookowego Messengera po najnowszej aktualizacji aplikacji z pewnością zauważyły, że w prawym górnym rogu pojawiła się ikona, której na próżno było szukać w poprzedniej wersji. Otóż wprowadzone zostały rozmowy wideo, a ikona, o której mowa, przedstawia charakterystyczną dla tej funkcji kamerę. Tym samym funkcjonalność aplikacji dodatkowo wzrosła, z czego z pewnością ucieszy się 600 milionów jej użytkowników.

Messenger to już nie tylko program do kontaktowania się za pomocą wiadomości tekstowych. Od jakiegoś czasu za jego pomocą bezproblemowo można przeprowadzać rozmowy telefoniczne, a w najnowszej aktualizacji wprowadzone zostały wideorozmowy. Oczywiście połączenia odbywają się przez sieć – WiFi albo komórkową. W pierwszym przypadku całość jest całkowicie darmowa, w drugim natomiast trzeba pamiętać o opłatach za transmisję danych odprowadzanych do operatora (za same wideorozmowy, rzecz jasna, się nie płaci).

Połączenia wideo można prowadzić zarówno za pomocą przedniej, jak i tylnej kamerki w smartfonach i tabletach – użytkownik aplikacji ma możliwość przełączenia się pomiędzy nimi podczas prowadzonej rozmowy.

Facebook Messenger staje się zatem alternatywą dla Skype od Microsoftu, jak również podobnych rozwiązań tpu Google Hangouts czy Facetime od Apple.

Video_call_button_facebook-messenger2

Testowaliście już rozmowy wideo? Jak wrażenia?

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona