Ważne

Xperia P2 będzie tegorocznym flagowcem Sony?

Najnowszy flagowiec Sony wzbudza wiele emocji. Prezentacja Xperii Z4 wyłącznie dla rynku japońskiego daje nadzieję, że będziemy mieć do czynienia z nowym podejściem koncernu do smartfonów – zwłaszcza do ich wzornictwa. Ale czy na pewno tak będzie? Najnowsze spekulacje sugerują, jakoby firma miała wrócić do designu sprzed kilku lat. Przypomnijcie sobie Xperię P.

Już?

To teraz zerknijcie na grafikę zamieszczoną poniżej:

sony-xperia-p2-leak

Widzicie podobieństwo? Z pewnością, bo trudno nie zauważyć. Tak ma się prezentować Xperia P2, o której mówi się, że będzie tegorocznym flagowcem Sony.

Najwięcej mojej uwagi przykuła pojemność akumulatora – 4240 mAh, która powinna zapewnić długi czas pracy telefonu (ale w sumie produkty Sony są z tego znane). Jednak do najważniejszych parametrów należy zaliczyć 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 1,9GHz, 3GB RAM i 32GB pamięci wewnętrznej. Do tego kamerka 5,1 Mpix oraz aparat tylny 12,1 Mpix (Exmor RS 1/2.3″) z nagrywaniem w 4K.

Nie wiadomo czy Xperia P2 będzie tegorocznym flagowcem Sony, ale nawet jeśli tak się nie stanie, a mimo wszystko zadebiutuje na rynku, będzie miłą odskocznią od Omni Balance stosowanego w ostatnich smartfonach Sony.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona