Ramos Q7 – 7-calowy… smartfon z Windows Phone 8.1

Ramos jest jedną z tych chińskich firm, które wybijają się na tle pozostałych, prezentując albo ciekawe, albo przynajmniej intrygujące urządzenia. Najnowszy sprzęt pokazany podczas ostatnich targów w Chinach tylko to potwierdza. Jest nim bowiem… 7-calowy smartfon z Windows Phone 8.1.

Smartfony stają się coraz większe. Poszczególnym producentom udaje się upakować duże wyświtlacze w obudowach o stosunkowo niewielkich obudowach, dzięki cienkim ramkom. Pamiętam jak nagrywając relację ze stoiska Huawei mówiłam o MediaPad X2, że jest tabletem, po czym okazało się, że producent pozycjonuje go jako duży smartfon, czyli tabletofon. Podobnie jest w przypadku Ramos Q7, choć tu jednak nie można mówić o cienkich ramkach. Nie wygląda też na mały sprzęt (niestety, nie udało mi się znaleźć jego oficjalnych wymiarów). Za to jest lekki (jak na 7 cali) – waży bowiem 237 g.

A jak przedstawia się jego specyfikacja? Poniżej przeciętnej, co oznacza, że Ramos będzie celował w niską lub maksymalnie średnią półkę cenową. Na pokładzie Q7 znajdziemy przede wszystkim 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon 200, 1GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej oraz akumulator o pojemności 4000 mAh. Całość pracuje pod kontrolą Windows Phone 8.1.

Urządzenie nie oferuje LTE – w zamian otrzymujemy jedynie 3G. Wśród jego parametrów są również: aparat 5 Mpix, kamerka 2 Mpix, WiFi, 3.5 mm jack audio, slot kart microSD i port microUSB.

Cena Ramos Q7 nie została podana.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona