Ważne

Poznaliśmy ciekawego rywala Asusa Zenfone 2 – Lenovo K80

Asus Zenfone 2 jest jednym z najciekawszych smartfonów pod względem stosunku parametrów technicznych do ceny. Wiele wskazuje na to, że właśnie poznaliśmy jego głównego rywala. Jest nim najnowszy smartfon Lenovo, K80, który może się pochwalić bardzo zbliżoną specyfikacją techniczną do przywołanego wcześniej modelu tajwańskiego koncernu.

5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, LTE, procesor Intel Atom, 4GB pamięci operacyjnej RAM, aparat główny 13 Mpix – kojarzycie to skądś? Produkt Lenovo wygrywa jednak jednym bardzo istotnym komponentem – akumulatorem. O ile w Zenfonie 2 znajdziemy akumulator o pojemności 3000 mAh, tak w K80 jest to bateria 4000 mAh, co powinno się przełożyć na sporo dłuższy czas pracy.

Lenovo K80 z 4GB RAM i 64GB pamięci wyceniono na 290 dolarów, a do sprzedaży ma trafić w pierwszej kolejności w Chinach – 30 kwietnia. W sprzedaży dostępna będzie również tańsza wersja modelu, z 2GB RAM i 32GB pamięci, oferowana w cenie 240 dolarów.

Tym samym Lenovo pokazuje, że na rynku smartfonów ze średniej półki rywalizacja o klienta dopiero się zaczyna. Szkoda tylko, że z dostępnością telefonów Lenovo w Polsce nie jest zbyt różowo.

Lenovo-K80-1

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona