Ważne

AnTuTu opublikowało ranking najpopularniejszych smartfonów w Q1 2015

Jesteście ciekawi jakie smartfony cieszą się największą popularnością wśród użytkowników na całym świecie? AnTuTu, twórcy jednego z najpopularniejszych benchmarków na Androida, opublikowało ranking, dzięki któremu poznaliśmy ciekawe dane dotyczące pierwszego kwartału bieżącego roku – zarówno na świecie, jak i w wybranych krajach.

Wynika z niego, że w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych smartfonów na świecie są aż trzy urzadzenia Samsunga: Galaxy Note 4 (9,87%), Galaxy S5 (7,68%) i Galaxy Note 3 (2,54%) oraz dwa produkty Xiaomi, co dla wielu może być dość dużym zaskoczeniem: Xiaomi Redmi Note (6,89%) i Xiaomi Mi 4 (6,23%). Wśród urządzeń na czele znalazły się też modele LG (G3 i Nexus 5), Sony (Xperia Z3), OnePlus One oraz, co ciekawe, Asusa (Zenfone 5).

Warto prześledzić poniższe grafiki, by poznać preferencje użytkowników w różnych krajach – różnice są widoczne gołym okiem, ale moim zdaniem raczej najpopularniejsze produkty w poszczególnych państwach nie powinny nikogo dziwić. Warto też dodać, że w większości urządzenia są te same, a zmieniają się jedynie miejscami, które zajmują.

Niestety, nie ma rankingu dotyczącego polskiego rynku. Myślicie, że gdyby takowy powstał, które smartfony zajmowałyby najwyższe lokaty?

antutu-najpopularniejszesmartfonyq1-2015-01-indie antutu-najpopularniejszesmartfonyq1-2015-01-korea antutu-najpopularniejszesmartfonyq1-2015-01-malezja antutu-najpopularniejszesmartfonyq1-2015-01-niemcy antutu-najpopularniejszesmartfonyq1-2015-01-rosja antutu-najpopularniejszesmartfonyq1-2015-01-usa antutu-najpopularniejszesmartfonyq1-2015-01-wietnam

Rankingi nie uwzględniają smartfonów Apple ze względu na brak dostępności AnTuTu na system iOS.

Komentarze

 • Arrczi

  AnTuTu boi się wydać apkę na iOS bo król będzie tylko jeden i wszystkie testy pójdą się je**ać, czy Apple nie pozwala bo będzie okupować tyły rankingów :)

  • Petro

   Tylko ze AnTuTu jest dostępny na ios

   • Arrczi

    Nie wiem czy jest. Nigdy mnie to nie interesowało. Uwierzyłem Kasi na słowo pisane w tekście.

  • Gość

   zwasze mogą AnTuTu pod iOS tak napisać żeby mimo słabych podzespołów wynik był dobry :D

 • kesha

  ta…… i ci co mówią, że seria note nie ma przyszłości i słabo się sprzedaje bo inne firmy nie wypuszczają, niech płaczą przy tych wykresach

 • Tylko ,ze to nie jest ranking popularności smartfonow tylko informacja na temat jakie urządzenia najczęściej posiadają użytkownicy programu Antutu. Nie dziwi wcale fakt ,za właściciele flagowców na potęgę je testują chcąc zapewne uzasadnić jakoś poniesiony niemały wydatek. Nie dziwi rowniez wysoka pozycja chinczykow ,bo tu dziala podobny mechanizm . Uzytkownicy takich urzadzen włączają Antutu ,aby potwierdzic znakomity wybor taniego i szybkiego smartfona. Śmiem twierdzić ,ze tak naprawdę najbardziej popularne będą urządzenia ze średniej półki charakteryzujące się znacznie lepszym stosunkiem jakości do ceny niż topowe flagowce.Do rankingów opublikowanych przez Antutu należy zatem podejść z pewną rezerwą bo daleko im od rzeczywistego odwzorowania preferencji konsumentów .

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona