Ważne

ZTE z Huawei wkraczają na wojenną ścieżkę – poszło o patenty

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. A w przypadku sporów pomiędzy poszczególnymi koncernami – bezpośrednio o patenty. Dowiedzieliśmy się dziś, że w Chinach wybucha właśnie mała wojna domowa. Otóż ZTE pozywa Huawei o naruszenie patentów związanych z zastosowanymi w najnowszych urządzeniach rozwiązań fotograficznych.

Chodzi o dwa urządzenia Huawei, X2 i Huawei P8, które wykorzystują podobną technologię, co produkty ZTE z serii Nubia (Z9 Max i Z9 Mini). ZTE wzywa Huawei do zaprzestania plagiatowania ich rozwiązań i sprzedaży wspomnianych modeli. W oficjalnym oświadczeniu firmy ZTE czytamy między innymi:

W obliczu działań Huawei Technologies Co. Ltd. czuliśmy, że nadszedł czas, by nadać kres plagiatom i skorzystać z prawa do zachowania porządku i zdrowej konkurencji w branży

A mowa jest o dwóch technologiach. Pierwsza związana jest z tak zwanym “malowaniem światłem”, czyli robieniem zdjęć z wydłużonym czasem naświetlania. Druga natomiast z trudnym do dosłownego przetłumaczenia “Imaging and Mobile terminal tech”.

Firma Huawei póki co nie opublikowała swojego stanowiska w odpowiedzi na stawiane zarzuty.

Komentarze

 • L.

  Zabronili już sprzedaży huawei w usa, teraz w Chinach będzie porządek!

  • menkroix

   ZTE to te ktore kopiuje Apple?…smiech.

 • bebo

  Chińczyki które kopiują wszystko jak popadnie nagle walczą o prawa do “swoich” patentów. Świat się zmienia. Pytanie czy na lepsze, czy gorsze.

  • Marcin360360

   Właśnie to chciałem napisać:)
   Chinczyki mogli okradac cały czas resztę świata a teraz zwracają uwagę na patenty śmiech na sali ale co zrobić kto chce zarobić produkuje taniej u złodziej i.

 • Arek P

  Jak Można opatentowac fotografowanie z dłuższym czasem naświetlania?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona