Ważne

ZTE z Huawei wkraczają na wojenną ścieżkę – poszło o patenty

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. A w przypadku sporów pomiędzy poszczególnymi koncernami – bezpośrednio o patenty. Dowiedzieliśmy się dziś, że w Chinach wybucha właśnie mała wojna domowa. Otóż ZTE pozywa Huawei o naruszenie patentów związanych z zastosowanymi w najnowszych urządzeniach rozwiązań fotograficznych.

Chodzi o dwa urządzenia Huawei, X2 i Huawei P8, które wykorzystują podobną technologię, co produkty ZTE z serii Nubia (Z9 Max i Z9 Mini). ZTE wzywa Huawei do zaprzestania plagiatowania ich rozwiązań i sprzedaży wspomnianych modeli. W oficjalnym oświadczeniu firmy ZTE czytamy między innymi:

W obliczu działań Huawei Technologies Co. Ltd. czuliśmy, że nadszedł czas, by nadać kres plagiatom i skorzystać z prawa do zachowania porządku i zdrowej konkurencji w branży

A mowa jest o dwóch technologiach. Pierwsza związana jest z tak zwanym „malowaniem światłem”, czyli robieniem zdjęć z wydłużonym czasem naświetlania. Druga natomiast z trudnym do dosłownego przetłumaczenia „Imaging and Mobile terminal tech”.

Firma Huawei póki co nie opublikowała swojego stanowiska w odpowiedzi na stawiane zarzuty.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona