Ważne

Nowy Office dla WIndows 10 pod koniec kwietnia

Do premiery ostatecznej wersji mobilnego Windowsa 10 zostało jeszcze trochę czasu. Co ciekawe, pod koniec tego miesiąca dla posiadaczy smartfonów oraz tabletów pojawi się nowa wersja pakietu Office, tym razem w formie Universal Apps (wspólny program dla urządzeń wszystkich rodzajów).

Oficjalnie ten program trafi na pierwsze urządzenia bardzo szybko, zresztą jest to mądra decyzja. Mam nadzieję, że zachęci to sporą liczbę deweloperów do tworzenia aplikacji zgodnie z Unviersal Apps. Zobaczymy czy działania Microsoftu odniosą oczekiwany skutek.

Nowy mobilny Office został stworzony od podstaw z myślą o smartfonach oraz tabletach. Oznacza to, że absolutnie wszystko można intuicyjnie wykonać palcem. Całość został zoptymalizowana pod krótkie notatki, przeglądanie plików, nanoszenie niewielkich poprawek i zaznaczanie interesujących nas fragmentów tekstu.

Office Universal apps Windows 10

Z kolei na tabletach ujrzymy więcej treści na ekranie. Aplikacja jest również odpowiednio zoptymalizowana i wykorzystuje potencjał dużego wyświetlacza. Microsoft zapewnia, że stworzyli program idealny do konsumpcji oraz tworzenia treści za pomocą palca lub rysika.

Office Universal apps Windows 10

Wszystkie dodatkowe elementy menu skryły się na dolnym pasku. Podobno pozwala to na bezproblemową obsługę jedną ręką – oby było to równie komfortowe, co w zapowiedziach. Nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać jeszcze dwa tygodnia.

Jak oceniacie nowego Office’a dla mobilnych urządzeń?

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona