Ważne

Samsung Galaxy Mega i Grand Prime mają otrzymać aktualizację do Lollipopa

Im dłużej Android Lollipop jest dostępny, tym więcej informacji spływa na temat jego rozpowszechnienia na urządzeniach poszczególnych producentów. Co prawda od jego premiery minęło już pół roku, to wciąż nie możemy mówić o tym, by gros produktów pracowało pod jego kontrolą. Wkrótce jednak z pewnością się to zmieni – również za sprawą Samsunga, który zamierza zaktualizować kolejny sprzęt.

Zawsze jest tak, że flagowe urządzenia otrzymują aktualizacje w pierwszym terminie – tak też było z przedstawicielami serii Galaxy Note i Galaxy S. Później przychodzi pora na kolejne modele, również te ze średniej półki cenowej. Z informacji portalu YouMobile wynika, że do listy smartfonów koreańskiego koncernu, który będzie mógł się cieszyć z Lollipopa, można dopisać 6-calowego Galaxy Mega oraz 5-calowego Grand Prime. Niestety, wiele jednak wskazuje na to, że na udostępnienie tej wersji systemu przyjdzie nam poczekać nawet do trzeciego kwartału bieżącego roku (choć to akurat nie zostało oficjalnie potwierdzone).

Oprócz dwóch „dużych smartfonów”, którym poświęcamy uwagę w naszych wpisach na Tabletowo, wspomniana redakcja otrzymała informację, że Androida 5.0 Lollipop mogą się spodziewać również użytkownicy takich smartfonów, jak: Core Prime, Galaxy K Zoom, Galaxy S5 mini oraz Galaxy S5 mini duos. Wcześniej dowiedzieliśmy się również, że nowszą wersję systemu w międzyczasie mają dostać modele z serii Galaxy A (aktualnie trzy: A3, A5 i A7), które aktualnie pracują pod kontrolą Androida KitKat.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona