Ważne

Halo: Spartan Assault i Spartan Strike pojawiły się w App Store

Firma Microsoft od kilku miesięcy coraz aktywniej stara się spopularyzować korzystanie ze swoich usług i aplikacji wśród użytkowników konkurencyjnych systemów. Do tej pory działania te koncentrowały się na aplikacjach użytkowych, jednak teraz przyszedł również czas na gry.

Efekt jest taki, że w sklepie z aplikacjami App Store pojawiły się dziś dwa tytuły, w które do tej pory można było zagrać wyłącznie na platformach giganta z Redmond. Mowa tu oczywiście o Spartan Assault i jej świeżo wydanej kontynuacji noszącej podtytuł Spartan Strike, czyli prostych izometrycznych shmupów osadzonych w kultowym uniwersum Halo. Trzeba przyznać, że jest to dość zaskakujące posunięcie, gdyż firma Microsoft do tej pory broniła się kłami i pazurami przed dzieleniem się swoją flagową marką z innymi platformami (wyjątek stanowi Combat Evolved, które doczekało się wersji na OS X). Oczywiście pojawienie się dwóch wspomnianych tytułów w sklepie Apple nie oznacza jeszcze, że czeka nas wysyp multiplatformowych gier z serii Halo. Można jednak spokojnie założyć, że Microsoft nie będzie już tak restrykcyjny w stosunku do przyszłych spin-offów serii.

Gry Halo: Spartan Assault i Spartan Strike dostępne są do nabycia w sklepach App Store (5,99 euro), Windows Store (21,50 zł i 26 zł) oraz Windows Phone Store (21,50 zł i 26 zł). W sklepie firmy Apple znajdziecie również Halo: Spartan Bundle, czyli zestaw pozwalający nabyć obie gry za 9,99 euro.

Halo: Spartan Assault   
Halo: Spartan Strike   
Halo: Spartan Bundle 

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona