Referencyjny tablet z Intel Cherry Trail pokazany na IDF. Czyżby następca Lenovo Tab S8-50?

Podczas targów MWC 2015 w Barcelonie Intel zapowiedział najnowsze układy Cherry Trail z myślą o tabletach. Dziś redakcja włoskiego NotebookItalia dostarcza nam szczegółów na temat pierwszego (i na razie jedynego istniejącego) referencyjnego urządzenia z Intel Atom X5-8300 pokazanego szerszej publiczności.

Podczas chińskiej edycji Intel Developer Forum na jednym ze stoisk można było znaleźć wystawione tablety produkcji BYD. Wśród nich znalazł się właśnie prototypowy model z najnowszą jednostką centralną dostarczoną przez Intela, na którego pleckach bez trudu można zauważyć logo Lenovo.

Póki co nie wiadomo czy urządzenie to w ogóle trafi na rynek, bo jest – na chwilę obecną – jedynie referencyjnym modelem, ale przynajmniej dowiedzieliśmy się, czego możemy się spodziewać po tabletach z Cherry Trail. A w tym przypadku mamy 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, Androida 5.0.1 Lollipop, 2GB pamięci operacyjnej RAM, 32GB pamięci wewnętrznej, Bluetooth, WiFi, aparat, kamerkę oraz, opcjonalnie, 3G lub 4G.

Kto wie, może zaprezentowany w Chinach sprzęt okaże się prototypową wersją odświeżonego Lenovo Tab S8-50? Póki co jednak za wcześnie na tego typu spekulacje.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona