HTC Desire 816 i Desire Eye dostały aktualizację do Androida 5.0.2 Lollipop

Ostatnio często zdarza nam się pisać o aktualizacjach urządzeń poszczególnych producentów. Wszystko przez to, że wreszcie – pół roku po oficjalnej premierze najnowszej wersji Androida – ta zaczęła trafiać do szerszego grona odbiorów. Dziś z wypuszczenia Androia 5.0.2 Lollipop w Polsce mogą się cieszyć posiadacze dwóch smartfonów HTC: Desire 816 i Desire Eye.

W przypadku Desire 816 aktualizacja waży 826,87MB, natomiast Desire Eye – 781,19MB, więc zaleca się podłączenie telefonu do sieci bezprzewodowej, by ją pobrać. Poza najnowszą wersją systemu (i co za tym idzie – interfejsem Material Design), użytkownicy wspomnianych smartfonów tajwańskiego koncernu mogą oczekiwać poprawek pomniejszych błędów i ogólnej stabilności.

Urządzenia powinny Was automatycznie powiadomić o dostępności aktualizacji. Jeśli się tak nie stanie, sprawdźcie dostępność nowszej wersji oprogramowania w ustawieniach.

Wspomnę jeszcze tylko, że HTC Desire 816 kosztuje ok. 1150 złotych, natomiast Desire Eye – 1799 złotych. Tym bardziej cieszy fakt, że tajwański producent nie aktualizuje wyłącznie najnowszych i flagowych urządzeń, ale pamięta również o pozostałych przedstawicielach swojej smartfonowej rodziny.

Dzięki Rafał! ;)

Komentarze

 • przemko

  Ciekawe czy One MAX dostanie aktualizację? W Internecie pojawiły się sprzeczne informacje.

  • Adam

   Planowo miał dostać w kwietniu lub maju, ale inne modele mają 2 miesięczne opóźnienie, więc pewnie gdzieś w czerwcu lub lipcu dostanie.

 • TrumpeK

  A wiadomo co z Desire 820? Wydawało by się, że powinien dostać lizaka przed 816 a tu niespodzianka

 • ukryty_wymiar

  816 po aktualizacji muli się… wysypuje na smsach… jedyne dobre to nowe funkcje aparatu…

 • ola

  hyc desire 816- po pobraniu i włączeniu aktualizacji telefon pokazuje komunikat “This build is for development purposes only. Do not distribute outside of HTC without HTC’s written permission.
  Failure to comply may lead to legal action.” i po chwili telefon włacza sie ze stara wersja. JAk sobie z tym poradzić ?

 • Sandra

  Zainstalowałam tą aktualizację i jestem z niej bardzo niezadowolona. To jest jakiś żart chyba!!!
  Praktycznie cały czas nie mam zasięgu o internecie to już nawet nie wspomnę bo można sobie o nim pomarzyć. Nie mogę wysyłać smsów ani odbierać, tnie się cały telefon i muli, nie mogę wysyłać zdjęć przez messengera, klawiatura często się nie wysuwa. A co do baterii… w 40 min z 60% zrobiło się 14% i jedyne co robiłam przez ten czas to próbowałam złapać zasięg. Karta SD ciągle się rozłącza. Aparat ma więcej funkcji ale nie mogę go ustawić tak, żeby choć w połowie robił tak dobre zdjęcia jak wcześniej.
  BARDZO NIKOMU NIE POLECAM!!! Jeżeli nie chcecie psuć sobie nerwów to lepiej nie instalujcie tego gówna! Zrobili sobie z nas taki żart tą aktualizacją, że w głowie mi się to nie mieści jak w ogóle można wypuścić takie chujostwo.

  • Magda

   Popieram, po aktualizacji na tablet, zasięgu nie ma nigdzie, ( a mieszkam w centrum Gdyni) , bateria umiera 3 razy szybciej i dodatkowo zamula. NIE POLECAM !!

 • Aksial

  A co z Desire 820 wiadomo coś o aktualizacji ?

 • Bartek J

  Przyznam szczerze, ze po aktualizacji, trzeba spędzić chwile nad konfiguracją, ale efekty są zajefajne… Póki co testowanie, ale wygląda to obiecująco.

 • Joanna Kozłowska-Kałek

  HTC desire 816. Po aktualizacji telefon chodzi bardzo wolno! Zmiany ogólnie są ciekawe, ale co zrobić żeby nie chodził tak wolno??

 • George

  Wiadomo coś o braku nagrywania w 60fps na 816?

  • George

   Znalazłem, slomo i 60 klatek ukryli teraz pod ikoną AUTO

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona