Android 5.1 Lollipop dla Nexusa 7 2012 3G dostępny w Polsce (OTA)

Powoli (tak, bardzo powoli…) tablety z polskiej dystrybucji dostają aktualizację do Androida Lollipop. Część z nich może się cieszyć dopiero z wersji 5.0 (między innymi tablety LG, które otrzymały dziś aktualizację), nieliczne natomiast już z nowszej – 5.1. Do tego drugiego grona dołączył właśnie Nexus 7 2012 w wersji z 3G.

Android 5.1 Lollipop w pierwszej kolejności udostępniony został dla trzech przedstawicieli serii Nexus: smartfona Nexus 5, tabletu Nexus 10 oraz Nexusa 7 2012, ale wyłącznie w wersji WiFi. Na aktualizację dla wersji z 3G trzeba było, jak to zazwyczaj bywa, nieco dłużej poczekać. Ale doczekaliśmy się.

Aktualizacja dostępna jest w trybie OTA (over-the-air), zatem bez konieczności podłączania tabletu do komputera. Waży 101,9MB i zawiera przede wszystkim poprawki błędów oraz ma wpłynąć na stabilność działania urządzenia oraz jego wydajność. Listę pozostałych nowości znajdziecie w jednym z poprzednich wpisów.

Jeśli na belce powiadamiającej nie pojawiła się informacja o dostępności aktualizacji, poszukajcie jej z poziomu ustawień.

Dzięki Marcin za info i screen!

Komentarze

 • Stasiek

  Co to może być jak przy próbie 10-sekundowego resetu tablet tego nie uczynił i nie chce się włączyć (tak wiem może zepsuty) ale można coś zrobić, po podłączeniu do pc coś wykrywa. Z góry dzięki.

  • Fedurrr

   Poszukaj jak robi się hard reset w twoim tablecie. Przywróci system do dziewiczej stanu. Jeśli 5.1 masz to jest zabezpieczenie i musisz znać login i hasło swoje do konta google ktor3 używałeś. Takie zabezpieczenie wprowadzili.

 • Paweł Matejek

  I jak to działa?bo po aktualizacji do 5.0 były płacze.

  • w moim 2013 bateria spada z prędkością światła na 5.1 … spieprzyli lolipopa po całej lini

  • Oizo

   Działa duzo lepiej niz 5.0.2, nie zauwazylem aby bateria szybko leciala. Ale to wciaz nie jest to samo co na kitkacie. Jesli masz 5.0.2 to polecam wgrac, jesli siedzisz na 4.4 to radze poczekac na kolejny update

 • Fedurrr

  Nie ma za co Pani Redaktor ;)
  Update mi nie przeszedł mimo pobrania paczki. Mam custom recovery a dokładnie TWRP i do tego Root. Nie chce robić factory reset póki co. Obraz systemu 5.1 mam ściągnięty wgram za kilka dni bo lubię mieć na czysto system wygrany. Wtedy się okaże jak 5.1 chodzi na nexusie 3g.

 • Edek

  Może nieco poza tematem – wiadomo kiedy można się spodziewać 5.1 na Nexusie 4?

  • Podobno zostanie udostępniony w ciągu tygodnia, ale nie ręczę za wiarygodność tej informacji.

 • a mój nexus 7 2012 3g nie widzi przez OTA :(

 • kuba130000

  NIE AKTUALIZUJCIE TABLETÓW!!! Aktualizacja powoduje brick urządzenia, po uruchomieniu nie da się korzystać z tabletu, nie uruchamia się system, w recovery są same błedy can’t mount – po prostu nie widzi samej pamięci! Nie pozostaje nic tylko rozkręcić i wymienić płytę główną!!

 • Stasiek

  :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona