Ważne

Android 5.1 Lollipop dla Nexusa 7 2012 3G dostępny w Polsce (OTA)

Powoli (tak, bardzo powoli…) tablety z polskiej dystrybucji dostają aktualizację do Androida Lollipop. Część z nich może się cieszyć dopiero z wersji 5.0 (między innymi tablety LG, które otrzymały dziś aktualizację), nieliczne natomiast już z nowszej – 5.1. Do tego drugiego grona dołączył właśnie Nexus 7 2012 w wersji z 3G.

Android 5.1 Lollipop w pierwszej kolejności udostępniony został dla trzech przedstawicieli serii Nexus: smartfona Nexus 5, tabletu Nexus 10 oraz Nexusa 7 2012, ale wyłącznie w wersji WiFi. Na aktualizację dla wersji z 3G trzeba było, jak to zazwyczaj bywa, nieco dłużej poczekać. Ale doczekaliśmy się.

Aktualizacja dostępna jest w trybie OTA (over-the-air), zatem bez konieczności podłączania tabletu do komputera. Waży 101,9MB i zawiera przede wszystkim poprawki błędów oraz ma wpłynąć na stabilność działania urządzenia oraz jego wydajność. Listę pozostałych nowości znajdziecie w jednym z poprzednich wpisów.

Jeśli na belce powiadamiającej nie pojawiła się informacja o dostępności aktualizacji, poszukajcie jej z poziomu ustawień.

Dzięki Marcin za info i screen!

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona