Wiko VIEW

ZTE wprowadzi smartfon prawie bez ramek – Nubia Z9

Chińscy producenci są liderami w wyścigu na jak najmniejsze obudowy. To własnie tamtejsi producenci “odchudzają” swoje urządzenia o kolejne milimetry, ciągle zmniejszając grubość smartfonów oraz redukując do minimum ramki. ZTE zapewniło, że pracuje nad modelem bez “otoczki” po bokach ekranu. Czy nie są to “puste” zapowiedzi?

Pod koniec zeszłego miesiąca Chińczycy pokazali swoje dwa nowe modele: Nubia Z9 Mini i Max. Naturalne jest więc to, że wkrótce poznamy ich flagowca, który będzie się wyróżniał na tle konkurencyjnych konstrukcji. Same dane techniczne nie zaskoczą. Zastosowany procesor to Sanpdragon 810, a na prawdziwą wielozadaniowość pozwolą 3 GB pamięci operacyjnej.

Dużo ważniejszy jest wyświetlacz oraz obudowa. ZTE Nubia Z9 otrzyma ekran o przekątnej 5,2 cala o rozdzielczości Full HD – moim zdaniem to bardzo dobry krok. Z kolei same ramki będą niewiarygodnie małe. Śmiało można napisać, że ich nie będzie, aczkolwiek wpłynie to na komfort użytkowania. Z drugiej strony pozwoliło to na zmieszczenie sporego wyświetlacza przy zachowaniu niewielkich wymiarów.

ZTE Nubia Z9

Uważam, że ZTE Nubia Z9 może stanowić wręcz legendarne urządzenie – oczywiście pod warunkiem, że potwierdzą się informacje o braku ramek. Sam nie jestem do końca przekonany odnośnie tego pomysłu. Mam chociaż nadzieję, że producent zaimplementuje tu kilka funkcji, które pozwolą wykorzystać pełny potencjał takiego ekranu.

ZTE Nubia Z9

ZTE Nubia Z9 zostanie oficjalnie pokazana światu już w tym miesiącu. Myślę, że będzie to jeden z lepszych smartfonów od chińskich producentów, w dodatku będzie pozbawiony ramek. Może LG w G5 zdecyduje się na podobny ruch?

Komentarze

 • Ignoreg

  Moim zdaniem Nubie to jedne z lepszych serii smartfonów, mają topowe specyfikacje, a przy tym nie pustoszą naszych portfeli do ostatniego grosza (jak marki sprzedawane w polskich sklepach). Poza tym wyglądają zwykle co najmniej dobrze i świetnie się sprawują.

 • ja

  Na taki model czekałem

 • Adam

  Rzece ma grube ramki u góry i dołu

 • macsee

  Wszystko fajnie, ale kupić Nubie to można chyba tylko na allegro. Szukałem kiedyś chyba Z7 albo Z7 mini. Dobra specyfikacja, wykonanie nawet dual sim co było dla mnie podstawą. Dobre opinie w testach. Gdyby telefon można było kupić z oficjalnej polskiej dystrybucji to i pośrednik nie dałby zbyt dużej marży to pewnie bym się zdecydował.

 • Arrczi

  “Może LG w G4 zdecyduje się na podobny ruch?”
  Czyżby autor nie wiedział jak wygląda LG G4? Przecież już go tłuką w fabryce od jakiegoś czasu i na dodatek będzie miał większe ramki od G3.

  • Albert

   Miało być G5 ;) Odnośnie G4 i tak będzie miał małe ramki na tle np. Xperii Z.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona