Ważne

Sony Xperia Z2 Tablet i Xperia Z2 – aktualizacja do Androida 5.0 Lollipop już dostępna w Polsce

Początek zeszłego tygodnia przyniósł posiadaczom smartfonów i tabletów Sony bardzo dobre wieści. Otóż dowiedzieliśmy się wtedy, że wypuszczenie aktualizacji dla pierwszych użytkowników jest kwestią czasu. I faktycznie, od razu z Lollipopa mogli się cieszyć posiadacze tabletu Xperia Z3 Tablet Compact i smartfona Xperia Z3. Dziś do tego grona dołączyły osoby będące w posiadaniu urządzeń starszych generacji: Xperia Z2 Tablet i Xperia Z2.

Oczywiście mowa o sprzęcie niebrandowanym, zatem pochodzącym z wolnej sprzedaży. Termin udostępnienia aktualizacji dla sprzętu zakupionego w sieciach komórkowych zależy od operatora i aktualnie niestety nie jest znany, aczkolwiek posiadacze Xperii Z2 z Plusa twierdzą, że również otrzymali dziś aktualizację (jeśli ktoś może zweryfikować – będę wdzięczna).

Co ciekawe, oficjalna podtrona dotycząca Sony Xperia Z2 na stronie Sony została zaktualizowana i widnieje informacja, że urządzenie to pracuje pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop. Podobnie jest w przypadku Xperia Z2 Tablet.

android-lollipop-sony-xperia-z2-stronasony

W najbliższym czasie kolejne urządzenia Sony mogą się spodziewać Androida 5.0.2 Lollipop. W ciągu dwóch najbliższych tygodni aktualizacja ma zostać udostępniona dla Xperii Z3 dual, a w późniejszym czasie, w ciągu najbliższego miesiąca, dla Xperii Z1, Xperia Tablet Z i Xperii Z1 Compact.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona