Ważne

LG G Pad 8.3 Google Play Edition dostał aktualizację do Androida 5.1

Poszczególne koncerny obecne na mobilnym rynku wprowadzają do sprzedaży urządzenia (tablety, smartfony) ze swoimi nakładkami. Nic więc dziwnego, że kilka lat temu firma Google przy współpracy z pozostałymi graczami na rynku, wpadła na pomysł zaoferowania klientom więcej urządzeń z czystym Androidem, które jednak nie należały do serii Nexus. Tak powstało kilka edycji specjalnych wybranych tabletów i smartfonów, w tym LG G Pad 8.3 – Google Play Edition. Dziś tablet ten doczekał się aktualizacji do Androida 5.1.

Pierwszymi tabletami, które otrzymały najnowszą wersję mobilnego systemu Google, były dwa modele Nexus: Nexus 7 WiFi i Nexus 10. Aktualnie do tego grona dołączył LG G Pad 8.3 Google Play Edition, czyli urządzenie też nie najmłodsze, bo z końcówki 2013 roku.

Aktualizacja waży 200MB i wprowadza ze sobą przede wszystkim możliwość zarządzania urządzeniami podłączonymi przez Bluetooth, jak również sieciami WiFi, bezpośrednio z poziomu szybkich ustawień, a także poprawki stabilności i bezpieczeństwa (z Device Protection na czele).

android5.1-lg-g-pad-8.3-google-play-edition

Aktualizacja dostępna jest w trybie OTA (sama powinna dać o sobie znać na ekranie tabletu), ale jeśli tak się nie stanie, możecie wgrać ją z pomocą tej paczki aktualizacyjnej. Jeśli więc jakimś cudem udało Wam się wejść w posiadanie LG G Pad 8.3 Google Play Edition, który przecież nie był oficjalnie dostępny w Polsce, możecie już cieszyć się z dostępności najnowszej wersji Androida.

Komentarze

  • Michał

    Czekam na aktualizację do mojego LG PAD 8.0..nie wiecie kiedy ma się pojawić ??

  • Nyana

    G pad 8.3 świetny tablet, nawet po półtora roku od premiery warto nabyć. Zwykła wersja dostanie aktualizacje zaraz po G2, jeśli zrobią tak jak z 4.4 dla G2 i G 8.3

  • nylu

    Ciekawy jestem kiedy dotrze na nexus 7 2013 bo 5.0.2 to masakra,wczoraj rozmawiał em na skype troszkę dłużej około 1 godziny to myślałem ze z tylu plastik się roztopi taki był gorący a na KitKat nigdy się nie grał,no może 5.1 cos pomoze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona