Ważne

LG G Pad 8.3 Google Play Edition dostał aktualizację do Androida 5.1

Poszczególne koncerny obecne na mobilnym rynku wprowadzają do sprzedaży urządzenia (tablety, smartfony) ze swoimi nakładkami. Nic więc dziwnego, że kilka lat temu firma Google przy współpracy z pozostałymi graczami na rynku, wpadła na pomysł zaoferowania klientom więcej urządzeń z czystym Androidem, które jednak nie należały do serii Nexus. Tak powstało kilka edycji specjalnych wybranych tabletów i smartfonów, w tym LG G Pad 8.3 – Google Play Edition. Dziś tablet ten doczekał się aktualizacji do Androida 5.1.

Pierwszymi tabletami, które otrzymały najnowszą wersję mobilnego systemu Google, były dwa modele Nexus: Nexus 7 WiFi i Nexus 10. Aktualnie do tego grona dołączył LG G Pad 8.3 Google Play Edition, czyli urządzenie też nie najmłodsze, bo z końcówki 2013 roku.

Aktualizacja waży 200MB i wprowadza ze sobą przede wszystkim możliwość zarządzania urządzeniami podłączonymi przez Bluetooth, jak również sieciami WiFi, bezpośrednio z poziomu szybkich ustawień, a także poprawki stabilności i bezpieczeństwa (z Device Protection na czele).

android5.1-lg-g-pad-8.3-google-play-edition

Aktualizacja dostępna jest w trybie OTA (sama powinna dać o sobie znać na ekranie tabletu), ale jeśli tak się nie stanie, możecie wgrać ją z pomocą tej paczki aktualizacyjnej. Jeśli więc jakimś cudem udało Wam się wejść w posiadanie LG G Pad 8.3 Google Play Edition, który przecież nie był oficjalnie dostępny w Polsce, możecie już cieszyć się z dostępności najnowszej wersji Androida.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona