Ważne

Aplikacje z Androida w Chrome pod Windowsem i OSX

I stało się, aplikacje z Androida trafiły wreszcie na tablety z Windowsem… ale nie w taki sposób, jak wszyscy się tego spodziewali.

Dzięki nowemu środowisku uruchomieniowemu dla Chrome, deweloperzy (a w praktyce każdy) mogą pobrać moduł ARC (App Runtime for Chrome) Welder, a następnie plik .apk z paczką aplikacji z Play Store i gotowe. Pierwsze próby pokazują, że całość chodzi płynnie i tylko niektóre aplikacje głęboko zintegrowane z systemem wyrzucają errory. Nie dlatego, że ARC sobie z nimi nie radzi, tylko dlatego, że twórcy (jeszcze) nie przystosowali ich do tego nowego środowiska uruchomieniowego.

flipboard-for-android-on-chrome

W praktyce dalej mamy daleko do natywnej wydajności i funkcjonalności, ale to jeden ze sposobów odpalania androidowych appek na Windowsie, OSX czy Linuksie. Pytanie tylko czy to prezent, czy raczej koń trojański z Mountain View. Jedno jest pewne – Chrome i Android są coraz bliżej siebie. Google być może w przyszłości będzie chciało jeszcze głębiej integrować Chrome oraz Chrome OS z Androidem. Jednym z kroków ku temu jest właśnie ARC. Na razie program skierowany jest dla deweloperów, ale wiele wskazuje na to, że za jakiś czas w Chrome będzie można instalować aplikacje z Play Store bez konieczności ściągania .apk i instalowania dodatkowych wtyczek.

apk_windows_osx_2

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona