Ważne

Xiaomi z pomocą AOKP stworzy MIUI 7 (aktualizacja)

Xiaomi jest trzecim producentów smartfonów na świecie. Zawdzięcza to dobremu stosunkowi jakości do ceny, niezłej specyfikacji, a także autorskiej wariacji Androida, czyli MIUI. Wkrótce na rynek wkroczy już siódma jej odsłona. Co o niej wiemy?

Najważniejszą informacją jest nawiązanie współpracy pomiędzy Xiaomi, a deweloperami z AOKP. Podobnie postąpił OnePlus, który tworzył oporgramowanie dla swojego telefonu najpierw z pomocą Cyanogena, a obecnie zatrudnił byłych pracowników Paranoida. Myślę, że jest to dobry ruch. Mam nadzieję, że dzięki temu pojawi się więcej Custom ROM-ów dla urządzeń od twórcy Mi Banda.

Wiemy już, że MIUI 7 (nazwa kodowa to MiKangy) będzie bazować na Androidzie 5.1 Lollipop. W dodatku zostanie oficjalnie zaprezentowana wraz z Xiaomi Mi5 – nowym flagowcem. Co ciekawe, w zapowiedziach producenta możemy dowiedzieć się, że nowa nakładka otrzyma wszystkie funkcje, które znajdują się w najpopularniejszych Custom ROM-ach. Czy AOKP rzeczywiście stworzy coś takiego?

Niestety nie spodziewam się, że MIUI 7 prędko trafi na pokład starszych urządzeń. Xiaomi nie słynie z szybkich aktualizacji. Aczkolwiek może stanowić jedną z głównych zalet ich przyszłego high-enda.

Aktualizacja:

Okazuje się, że był to żart z okazji Prima Aprilis.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona