Ważne

Teclast X1 Pro 4G – ciekawa nowość z Windowsem 8.1, Intel Core M, ekranem 12,2″ i 4GB RAM

12 cali, Windows 8.1, klawiatura, a wszystko to w formie tabletu. Z czym Wam się to kojarzy? Zapewne z Microsoft Surface Pro 3. Otóż Teclast, jedna z bardziej wybijających się firm chińskich, postanowiła zaprezentować światu swoją wariację na temat przywołanego urządzenia – Teclast X1 Pro 4G.

Patrząc na zdjęcia prasowe przedstawiające to urządzenie można stwierdzić, że urodą raczej nie grzeszy. Ale wzornictwo jest kwestią gustu i można by dyskutować na ten temat. Dużo bardziej niż na wygląd tabletu warto zwrócić uwagę na jego parametry. Bo te, trzeba przyznać, są bardzo interesujące.

Teclast X1 Pro 4G to przede wszystkim 12,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, dwurdzeniowy procesor Intel Core M-5Y10C, 4GB pamięci operacyjnej RAM i 128GB pamięci. Całość pracuje oczywiście pod kontrolą Windowsa 8.1 i oferuje roczną subskrypcję pakietu Office 365.

Za jego czas działania odpowiada akumulator o pojemności 11000 mAh, a zdjęcia zrobimy aparatem 5 Mpix. Wśród portów i złączy znajdziemy microHDMI, dwa pełnowymiarowe porty USB 3.0, slot microSD oraz SIM (obsługujący 4G LTE).

Całość, wraz z klawiaturą (w której to najprawdopodobniej znajduje się też podstawka – nie wygląda by ta była z tyłu w tablecie, jak w Surface) wyceniona została na ok. 480 euro (tablet 450 euro + klawiatura 30 euro). Nie odnosicie wrażenia, że to zbyt wysoka cena jak na chińczyka?

Teclast-X1-Pro_02

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona