Ważne

Sony Cosmos trafi na rynek jako Xperia C4

Jeszcze niedawno w sieci krążyły informacje, jakoby Sony zamierzało sprzedać swój dział mobilny. Na szczęście okazały się być wyłącznie plotkami. Japończycy dalej chcą być obecni na rynku smartfonów i już pracują nad swoimi kolejnymi urządzeniami. Możliwe, że już wkrótce poznamy nowy phablet ze średniej półki.

Pierwsze zdjęcia i informacje o Sony Cosmos pojawiły się ponad dwa tygodnie temu. Teraz już wiemy, że ten model otrzyma nazwę Xperia C4 i wcale nie będzie blisko spokrewniony z budżetową serią E. Nowy przedstawiciel rodziny Japończyków otrzyma specyfikację zbliżoną do swojego poprzednika z 2014 roku.

Nowy smartfon zostanie wyposażony zapewne w 64-bitowy procesor Snapdragon 410 (4 x ARM Cortex A7 1,2 GHz z Adreno 306), który zostanie wsparty przez 1 lub 1,5 GB RAM-u. Obecnie jest to popularny duet w mid-endach. Na nasze dane zostanie przeznaczone 8 GB pamięci wbudowanej, ale nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby ją rozbudować przez slot kart microSD.

Ważny aspekt to ekran. W tym przypadku otrzymamy wyświetlacz TFT LCD o przekątnej około 5,5 cala, rozdzielczość natomiast powinna wynieść 1280 na 720 pikseli. Z jednej strony nie zapewnia to oszałamiającej ostrości obrazu, ale jednak powoduje, że cena smartfonu będzie akceptowalna. Główną zmianą w Xperii C4 względem Xperii C3 ma być preinstalowany Android 5.0 Lollipop. Może to oznaczać, że niestety starszy model nie ma szans na aktualizację do „lizaka”.

W dodatku według najnowszych informacji sprzęt ten będzie posiadał najnowszą wersję nakładki Sony, oczywiście zgodną z filozofią Material Design. Co ciekawe, będzie to urządzenie stworzone po prostu do robienia selfie. Już na zdjęciach, które wyciekły do sieci, widać na froncie sporych rozmiarów aparat. Myślę, że Japończycy zastosują tu matrycę Exmor R 8 Mpix i wesprą ją diodą doświetlającą. Według mnie Samsungi Galaxy A oraz HTC Desire Eye będą mieć groźnego rywala. Który z nich będzie wykonywać najlepsze ujęcia przednią kamerką? Przekonamy się.

Uważam, że Sony Xperia C4 może sporo namieszać w stawce phabletów ze średniej półki. Cieszy również fakt, że ten model będzie miał mniejsze ramki niż pozostałe modele od Japończyków – choć poprawa jest stosunkowo niewielka. W dodatku ten tabletofon otrzyma LTE w standardzie.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona