Ważne

Poznaliśmy liderów rynku tabletów w 2014 roku

Rynek tabletów jest istotny dla wielu producentów, choć trudno nie odnieść wrażenia, że ostatnio stracił trochę na znaczeniu. Dzięki ABI Research wiemy już, który z nich sprzedał najwięcej urządzeń.

Sporym zaskoczeniem może być stosunkowo duży spadek sprzedaży iPadów. Według najnowszych informacji Apple sprzedało o 15% mniej tabletów niż w zeszłym roku. Warto jednak wspomnieć, że w 4 kwartale firma poprawiła swój rezultat aż o 9% w porównaniu do wcześniejszych miesięcy. Mimo kilku niepowodzeń, właśnie tablety koncernu z Cupertino sprzedają się najlepiej.

Drugie miejsce przypadło Samsungowi. Koreańczycy zaliczyli aż 7-procentowy wzrost, dzięki dużemu zainteresowaniu Samsungami Galaxy Tab S, które pokazały na co stać tego producenta. Myślę, że nowe tablety z serii Galaxy A powinny pomóc w uzyskaniu jeszcze lepszych wyników. Według mnie w tym roku wyścig o zwycięstwo będzie jeszcze bardziej zacięty.

Ostatnia lokata na podium przypadła Lenovo. Wszyscy trzej producenci kontrolują łącznie blisko trzy czwarte rynku – dokładnie 72%. Co ciekawe, ABI Research uważa, że cały segment urośnie jeszcze o 10 procent w ciągu pięciu najbliższych lat. Byłby to dobry rezultat, zważywszy na ogromną popularność tabletofonów, które stopniowo wypierają z rynku mniejsze tablety.

Obecny rok może pokazać jaki potencjał drzemie jeszcze w tym segmencie. Nie wolno zapominać, że wkrótce Windows 10 trafi na rynek, Apple pracuje nad iPadem Pro, a Samsung szykuje drugą generację Tabów S. Wbrew słowom wielu obserwatorów rynku, tablety miewają się dobrze i nic nie zapowiada, aby miały szybko zniknąć. Sądzę, że rynek ten nadal będzie się prężnie rozwijał. Ale czy tak będzie pokażą najbliższe miesiące i lata.

Komentarze

 • dred

  Mam nadzieję, że porządne tablety z Windowsem pozamiataja te kastraty z Androidem i Iosem kosztujące 1500 zł wzwyż.

  • Takaszi

   Wiesz, nadzieja matką głupich i wynalazców, nie słyszałem nic o twoich wynalazkach, choć nie twierdzę, że takich na koncie nie masz.

   • dred

    Od dawna zastanawia mnie jak to jest, że laptop z 15″ matrca fhd, porządnym procesorem x86 typu core i3/i5, 4 gb tam, dyskiem 1 tera, kamerka, kompletem złącz, napędem dvd i Windowsem kosztuje od 2000-2500zł wzwyż, a taki plastikowy kastrat 10″ z niby darmowym androidem czy nawet tym cudem ioesem kosztuje tyle samo co ten laptop albo i więcej. Chyba ktoś tu kogoś dyma na kasie.

    • Ka3,14szon

     ……twój “porządny procesorex86 typu core i3/i5, 4 gb tam, dysk 1 tera, kamerka, kompletem złącz, napędem dvd i Windowsem” zesra się na rzadko , jak będę go chciał użyc w autobusie / kawiarni, na przystanku BUS. Odpalam Galaxy Taba S LTE w 3 sekundy i mam web ! Ekran TABa zjada twojego lapka na śniadanie, o wadze nie wspomnę.
     ….
     Dałem 2400 zyli i jestem wydymany, bowiem bardzo lubię dymać !

 • Pawel

  Tab S za 50% ceny TAK
  Tab S NIE

 • Sebek

  Kiano wypuściło w ostatnim czasie tablety z Windowsem . Moim zdaniem warte uwagi.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona