Niedługo poznamy efekty współpracy Meizu i Nokii

Jakiś czas temu pojawiła się plotka o nawiązaniu współpracy Meizu z Nokią. Pozwoliłoby to fińskiej firmie powrócić do tworzenia urządzeń mobilnych, które jednak nie będą mogły być firmowane słynną nazwą do 2016 roku. Dlatego też są partnerami chińskiego producenta. Wkrótce powinniśmy ujrzeć efekty ich wspólnej pracy.

Nowy smartfon ma nosić nazwę MX Supreme i ma być blisko spokrewniony z obecnym flagowcem Meizu, czyli modelem MX 4 Pro. Z tego powodu możemy być już pewni podzespołów tego urządzenia. Na froncie zapewne znajdziemy ekran 5,5 calowy IPS o rozdzielczości 2560 x 1536 pikseli, natomiast ilość pamięci operacyjnej RAM wyniesie 3GB.

Zagadką pozostaje jaki procesor znajdzie się w tym urządzeniu. Skłaniałbym się ku układom Mediateka, które są szeroko stosowane w telefonach Meizu. Za to możemy być prawie pewni, że aparat główny zostanie wyposażony w 20,7 Mpix matrycę. Oczywiście będziemy mogli nagrywać filmy w jakości UHD.

Zagadką pozostaje przycisk Home. Niestety nadal nie możemy być pewni czy pojawi się skaner linii papilarnych. Choć wątpię, że flagowy model zostałby pozbawiony tej cechy. Moim zdaniem słabym punktem całości jest wygląd zbliżony do tego, co znamy już z modeli Samsunga czy Apple. Może ostateczna wersja smartfonu będzie wyglądać bardziej oryginalnie?

Według ostatnich doniesień Nokia będzie odpowiedzialna za hardware oraz oprogramowanie. Z kolei Meizu zajmie się produkcją. Myślę, że preinstalowany będzie Android Lollipop, wzbogacony o nakładkę Finów – Z Launcher. Wątpię, by MX Supreme otrzymał Windowsa czy chociażby Ubuntu.

Meizu MX Supreme

Meizu MX Supreme, zaraz obok Nokii N1, będzie kolejnym urządzeniem, które powstało wskutek współpracy Nokii z chińskim producentem. Niestety dalej nie możemy być pewni, w jakim stopniu ten smartfon zostanie stworzony przez Finów. Liczę, że spotkamy tu więcej dodatków od nich niż w przywołanym wcześniej tablecie.

Co sądzicie o partnerstwie Meizu oraz Nokii? Czy bylibyście zainteresowani kupnem MX Supreme?

Komentarze

  • GieKa

    Kto to kupi kiedy na rynku jest masa innych smartfonów. Chińskie marki już oferują wiele ciekawych modeli więc dlaczego ktoś miałby kupować chińską Nokię w dodatku bez nazwy Nokia? Kto 1 stycznia 2017 będzie pamiętał o Nokii? Ta marka odeszła w niebyt.

    • Konrad Uroda-Darłak

      Wciąż jest pełno malkontentów, którzy za logo Nokia potrafiłby by “zabić” ^^

    • Arrczi

      Oj zdziwisz się jak NOKIA wróci w 2017 z fajnym sprzętem. Moim zdaniem MS nie wykorzystał

  • Łukasz

    Doświadczenie Nokii + design Meizu= “idealny” smartfon

  • exx

    A może nokia da MeeGo w nowej odsłonie. To byłby hit.

  • mmx

    Nokia 6310i – telefon legenda i nadal mi służy (okazjonalnie jako domowy)
    nadal go bardzo lubie
    pozdro

    • mmx

      że nie wspomnę o jeszcze bardziej kultowym (choć legendy/popularności 6310i nie pobije)
      Nokia 8110 ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona