Surface Pro 3 wciąż sprzedaje się “znakomicie”

Ostatnio roi się od przecieków na temat linii tabletów Surface. Jedni mówią, że wkrótce (na BUILD 2015) zobaczymy dwa modele – 12 i 14 cali z procesorami Core M lub Atomem oraz Core i5/i7. Inni twierdzą, że z premierą Microsoft poczeka do debiutu oficjalnej wersji Windowsa 10.

Trzeba pamiętać, że Microsoft do sprawy podchodzi biznesowo, a linia Surface wreszcie przestała przynosić straty. Każdy produkt ma swój cykl życia i zdaje się, że Surface Pro 3 wcale nie złapał jeszcze zadyszki. Jeden z zachodnich serwisów zbadał temat i dowiedział się, że w wielu lokalizacjach model ten sprzedaje się dobrze jak nigdy – nawet lepiej niż w miesiącu debiutu. W tym przypadku, jedynym rozsądnym wyjściem dla firmy jest utrzymanie go na rynku. Starszy procesor, sprawdzona konstrukcja i nadal wysoka cena – dzięki rezygnacji z wymiany  procesora na nowszy Microsoft może liczyć na dużo większe marże, bo wyprodukowanie SP3 w roku 2015 jest z pewnością tańsze niż rok wcześniej.

surface-pro-3

The Microsoft Store in Los Angeles says they are selling more Surface Pro 3 units than they were the month of its release and that sales are incredible

Wszystko wskazuje zatem na to, że następce trzeciej generacji zobaczymy nie wcześniej niż w trzecim kwartale tego roku. Otwartym pytniem pozostaje jednak na jaki procesor zdecyduje się Microsoft. We wrześniu Core M (Broadwell 14 nm) będzie miał już rok, a czipy i5/i7 (Broadwell-U) około dziewięciu miesięcy. W tym terminie ma być też dostępna kolejna generacja procesorów Intela, czyli Skylake. Wydawałoby się bardzo nierozsądne, gdyby firma z Redmond zdecydowała się na “stare” procesory w przeddzień premiery szóstej generacji Core. Z drugiej strony, warto pamiętać, że SP3 dostał ten sam wysłużony procesor co SP2 i nie przeszkodziło mu to w osiągnięciu dużego rynkowego sukcesu. Gdybym to ja miał obstawiać – postawiłbym na sierpniowo-wrześniową premierę Surface Pro 4 z Windowsem 10 i procesorem Broadwell-U.

I think the Surface Pro 3 has become more popular over the past three or four months because the word-of mouth is so good

Microsoft może jednak zaskoczyć wszystkich wypuszczając w międzyczasie następcę Surface 2, wyposażonego w procesor Intel Atom x5 lub x7. To byłby bardzo dobry ruch. Użytkownicy dostaliby kolejne urządzenie z tej linii, bez konieczności czekania prawie 1,5 roku na następny model. Powiększenie portfolio o tańszą, ale bardzo funkcjonalną, wersję tabletu Surface mogłoby okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeśli w cenie 450 dolarów (cenie Surface 2) udałoby się zmieścić sprzęt z solidnym Atomem, rysikiem, wykonany w solidnej magnezowej obudowie – moglibyśmy spodziewać się sukcesu większego niż ten związany ze sprzedażą Pro 3.

gfs, dzięki za linka!

Komentarze

 • tolek

  Znając Microsoft to spieprzą następna generację

 • The_Ecki

  Tablety z Windowsem mają sens na pewno większy niż z Androidem.

  • Zależy ile cali :)

   • The_Ecki

    10 ” w górę. :)

    • Tomasz Lenartowski

     Powyżej 10 cali tablet nie ma sensu XD

     • The_Ecki

      Dla mnie ma.

  • Tomasz Lenartowski

   Komentarz o niczym pod tekstem o niczym. Ech nawet na wojenkę fanbojów nie można liczyć. Adamie, Nazirze, przybywajcie :<

 • Sony

  Nie dziwi mnie to. Surface Pro 3 – to kawał świetnego sprzętu. Jak by mial w opcji Modem 3G / LTE to na 100% bym go kupił.

  Kilka znajomych mi osób ma SP3 – uzywąlem go tydzień i jest to świetny sprzęt.

  Czekam na to co MS pokaże w SP4 – liczę na Modem :) – bo na dziś jedyną alternatywą w 13 calowcach z Modemem jest Dell Latitude 13 7000 – w zaporowej cenie 1200$ – miałem go w rekach – świetny – ALE – to genialna hybryda z opcją tabletu :) – a nie pełnoprawny tablet, niestety.

  • Wg pogłosek będzie Surface 3 z Atomem i wersją z modemem. W Pro (z Core) na modem bym nie liczył.

   • Sony

    Mam nadzieję, że się Mylisz – mi Modem jest po prostu nie zbędny. Niby można udostępnić WiFi z telefonu, ale to średnio wygodne jest.

    Liczę, że jak nie Microsoft to konkurencja cos ciekawego pokaże – bo na dziś po za SP3 za bardzo nie ma czego wybrać z 13 calowców.
    Dell Latitude 13 7000 – jest za drogi i to hybryda, jako tablet się nie bardzo sprawdzi – prawdziwą moc i potęgę mamy przy zadokowaniu. A od dokowanie to na chwilę – np. jak mamy prezentację – bo dłuższe używanie samego tabletu jest nie wygodne.

 • Mastachaz

  sprawiłem sobie go zamiast ipada air , na wyjazdy będzie zastępował mi laptop.
  to tak brak opcji 3G jest dość straszna ale zawsze można zrobić hotspot.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona