Ważne

Nielimitowana przestrzeń w chmurze Amazon Cloud Drive – w dobrej cenie!

Korzystacie z chmury? Ja od pewnego czasu bardzo namiętnie. Zamiast sięgać po kabel za każdym razem, gdy chcę zgrać dane do kolejnego testowego tabletu czy telefonu lub przesłać z nich zdjęcia i wideo do komputera, odpalam chmurę (w moim przypadku Google Drive) i po chwili mam te same treści na wszystkich urządzeniach, na których tylko się zaloguję na swoje konto. Świetna sprawa. Ale czy może być lepiej? Może.

Dotychczas bowiem korzystając z chmury u któregokolwiek dostawcy tego rozwiązania trzeba było z góry określić plan, za który będziemy płacić (lub nie, jeśli wykorzystujemy gigabajty w ramach darmowego abonamentu). Amazon postanowił iść o krok dalej – zaproponował rozwiązanie, które nie wymaga założenia zapotrzebowania na konkretną przestrzeń w chmurze. Amazon Cloud oferuje nielimitowaną przestrzeń.

Dostępne są dwa plany taryfowe – oba niemilitowane:

 • zdjęcia – Unlimited Photos Plan: 11,99 dolara na rok – nielimitowana przestrzeń w chmurze na zdjęcia + 5GB przestrzeni na przechowywanie plików innego rodzaju,
 • multimedia: Unlimited Everythin Plan – 59,99 dolara na rok – nielimitowana przestrzeń w chmurze na wszelkiego rodzaju pliki.

Moim zdaniem to bardzo dobra oferta. Zwłaszcza dla osób, które faktycznie wrzucają do chmury mnóstwo plików. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości 3-miesięcznego przetestowania usługi, która pozwoli stwierdzić czy faktycznie nam potrzeba nielimitowanego miejsca.

Pamiętajcie jednak, że z chmurą bywa różnie – warto w kilku miejscach przechowywać dane. Zwłaszcza, jeśli są one dla nas ważne.

Aktualizacja:

Oprócz dobre wiadomości odnośnie nielimitowanej przestrzeni mamy też złą, a tyczy się użytkowników czytników Amazon Kindle. Otóż z wprowadzeniem dzisiejszej oferty wiąże się również inna rzecz – konieczność płacenia za chmurę, by móc bezprzewodowo przesyłać pliki Mobi na czytnik, co dotychczas było darmowe. Aktualizacja: sytuacja się wyjaśniła, opłat za Send To Kindle brak! Więcej na ten temat przeczytacie na stronie światczytników.

Komentarze

 • Google Drive mamy za free (15 GB to nie tak mało) :). Gdy nam braknie przestrzeni na jednym koncie nic nie stoi na przeszkodzie by skorzystać z drugiego :) Korzystam z chmury Amazon-u głównie jako miejsca do przechowywania swoich książek (Kindle).

 • Red

  Flirck daje 1TB na zdjęcia za free ;)

 • Microsoft za $9 więcej daje nielimitowaną pojemność i… pełnego Office’a na 2 urządzenia ;)

 • Hmm… Jeżeli Amazon na serio wprowadził opłaty z tytułu korzystania z miejsca na ebook-i Kindle, to obawiam się ze zepsuł najlepsza z oferowanych przez siebie usług. Do tej pory warto było kupic czytnik Amazon-u właśnie ze względu na możliwość synchronizacji kilku urządzeń poprzez chmurę np.czytnik Kindle, aplikacja w smartfonie, aplikacja na tablecie itd. Znakomicie działała również konwersja na format mobi wysyłanych do chmury dokumentów. Teraz wygląda na to ze trzeba się będzie ewakuować ze wszystkimi zasobami i zacząć ponownie korzystać z calibre. Niestety nic nie zastąpi możliwości synchronizacji dokumentów. Gdzie mogę znaleźć więcej informacji na temat nowych opłat?

 • mały kazio

  I w ten sposób wysyłanie kupionych gdzie indziej książek do Amazona stało się płatne. Ta chmura była potrzebna tylko do przechowywania własnych książek. Wydarzenie w stylu strzału w stopę. Szczególnie na rynkach, które amazon traktuje po macoszemu.

 • Pluszaty

  W Niemczech i UK nadal podstawowy plan jest za darmo. Niech ci co nie chcą płacić za wysyłkę na Kindla zmienią region na Niemcy lub UK
  “All Amazon customers start with 5 GB of free storage. “

 • Piotr

  “konieczność płacenia za chmurę, by móc bezprzewodowo przesyłać pliki Mobi na czytnik” – bzdura ! autorowi polecam czytać tekst ze zrozumieniem ;)

 • Leszek

  O ile wysyłka z jednoczesnym pozostawieniem kopii wysyłanego pliku (np. książki) w chmurze amazonu faktycznie może być ograniczone do płatnej opcji, to nigdzie nie jest napisane, że sama wysyłka na kindle będzie płatna!

 • Katarzyna Cichopek

  ponoc w ludzkim odbycie jest duzo wolnej przestrzeni i zwykle za darmo. Chociaz sa panie ktore kaza sobie placic za wypelnianie tej przestrzeni.

 • To dotyczyło lokalnej synchronizacji (klienta OD), a nie pojemnosci

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona