Ważne

650 członków brytyjskiego parlamentu otrzyma iPady Air 2 po kolejnych wyborach

7 maja bieżącego roku w Wielkiej Brytanii odbędą się wybory do tamtejszego parlamentu. Oznacza to nie tylko zmianę deputowanych pełniących urząd, ale również ich wyposażenie. Otóż z najnowszych informacji przekazanych przez Komisję Izby Gmin wynika, że każdy członek parlamentu w kolejnej kadencji otrzyma iPada Air 2 oraz laptopa (brak szczegółów odnośnie konretnego modelu).

Deputowanych pełniących urząd w Izbie Gmin jest 650. Każdy z nich ma otrzymać iPada Air 2 w wersji z 16GB pamięci wewnętrznej i LTE. Koszt takiego modelu w Wielkiej Brytanii wynosi 499 funtów. Łącznie koszt zakupu sprzętu dla deputowanych ma się zamknąć w milionie funtów.

Dlaczego akurat iPad? Głównym wymogiem było zoferowanie LTE z dobrym czasem pracy akumulatora i wsparciem dla przyszłych aktualizacji – co do tego, że iPad spełnia te wymagania, chyba nikt nie ma wątpliwości. Oprócz tego iPad jest kompatybilny z infrastrukturą brytyjskiego rządu. A dodatkowo obecnie 209 deputowanych posiada ten właśnie tablet i to (popularność) może być też pośrednią przyczyną wybrania tego właśnie urządzenia dla przyszłych członków Izby Gmin.

iPad staje się coraz popularniejszym narzędziem stosowanym przez osoby pełniące państwowe role. Oficjalnie mówi się przede wszystkim o oszczędzaniu papieru i czasu (lepsza organizacja pracy), nieoficjalnie – wszyscy doskonale wiemy, do czego wykorzystywane są tablety przez niektórych posłów podczas obrad ;). Niemniej, jakby z ich nie korzystali, z pewnością jest to przydatny sprzęt, a zastosowanie tabletów przez rządy w kolejnych krajach tylko to potwierdzają.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona