Ważne

HP rezygnuje ze współpracy z Beats Audio na rzecz Bang&Olufsen

Znam osoby, które rzadko kiedy słuchają muzyki na swoich tabletach. Ale znam również i takich użytkowników, którzy wymagają od tego typu urządzeń wysokiej jakości dźwięku bez kompromisów. HP stara się odpowiedzieć na ten trend. Współpraca z Beats Audio dobiegła końca w związku z przejęciem firmy przez Apple. Nic więc dziwnego, że HP szuka odskoczni i ogłasza nawiązanie nowego partnerstwa – tym razem z Bang&Olufsen.

Owocem współpracy Hewlett-Packard z Bang&Olufsen będą systemy audio oferowane w seriach komputerów Spectre, Omen, Envy, tańszych modelach Pavilion oraz oczywiście w tabletach. Choć trudno nie odnieść wrażenia, że w ostatnim czasie HP ma tylko jeden tablet, o którym ciągle jest głośno – co więcej, wyłącznie za sprawą ciągłych promocji. Mowa oczywiście o HP Stream 7 z Windowsem 8.1, którego często można kupić za ok. 300 złotych.

Pierwsze urządzenia mają zadebiutować podobno już wiosną bieżącego roku, a poszczególne serie sprzętu mają się charakteryzować nieco innym dźwiękiem. W serii Envy ma być dostosowany przede wszystkim do najlepszego doświadczenia audio podczas oglądania filmów i słuchania muzyki. W Omen natomiast w grę będzie chodziła jakość dźwięku podczas grania, jakże istotna dla graczy.

Mimo kilku lat rozwoju rynku tabletów trudno jednak powiedzieć, by głośniki w ktorychś konkretnych modelach nadzwyczajnie wyróżniały się na tle konkurencji. Najbardziej w pamięć zapadły mi głośniki z tabletów Lenovo z serii Yoga – stereo, sierowane w stronę użytkownika, głośne, z Dolby Surround. Chętnie poczytam Wasze opinie na ten temat – w którym tablecie spotkaliście najlepsze (według Was) głośniki?

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona