Amazon wprowadził kolejne darmowe aplikacje do Appstore

Amazon stworzył swój własny sklep aplikacji na bazie odpowiednika Google, czyli Play Store. Dzięki temu w Appstore znajdziemy tam pokaźną bibliotekę wszelkich programów, poczynając na edytorach tekstu, a kończąc na zaawansowanych grach. Jednak amerykańska firma oferuje coś więcej – wiele normalnie płatnych aplikacji jest do pobrania za darmo.

Amazon chce, aby coraz więcej użytkowników urządzeń z Androidem korzystało z ich sklepu. Rynek jest ogromny. Zresztą system od Google jest liderem zarówno wśród smartfonów, jak i tabletów, więc walka toczy się o miliony użytkowników. Aby ich przybywało, gigant z Seattle wprowadził wiele bezpłatnych aplikacji, które do niedawna były jeszcze płatne. Jakie programy znalazły się na tej liście?

Przykładowo darmowa jest produkcja od Sega America, a dokładniej pisząc Sonic Dash. W tej promocyjnej ofercie możemy również zainstalować popularny program do edycji i podglądu plików, czyli OfficeSuite 8 z PDF Converter; natomiast Ultimate Guitar Tabs & Chords jest płatny, ale użytkownik dostanie kilka bonusów. Jednak nie ma róży bez kolców –  ich przypadku znajdą się zakupy w aplikacji.

Niestety Amazon nie podał dokładnej listy darmowych aplikacji (podobno jest ich 34). Na szczęście pojawi się opcja, pozwalająca nw wyświetlanie wyłącznie appek w promocji. Według ostatnich informacji, amerykańska firma będzie chciała reklamować programy, oznaczone jako “Unlocked”, aby zachęcić ludzi do zainstalowania Appstore.

Uważam, że w ślady Amazonu powinno iść Google i zaoferować w Play Store równie atrakcyjne oferty. Spodziewam się jednak, że mogłaby to być iście bratobójcza walka – przecież oba sklepy korzystają z prawie tej samej bazy programów.

Moim zdaniem strategia Amazonu okaże się owocna. Możemy się spodziewać, że w przeciągu najbliższych tygodni oferta aplikacji “Unlocked” powiększy się o kolejne pozycje. Możliwe, że producent już szykuje się wypuszczenia kolejnego urządzenia z linii Fire.

Co sądzicie o tej promocji Amazonu?

Komentarze

  • priagago

    Na takim ścierwie zarabiają aplikacje typu TYLKO DZISIAJ “APLIKACJA X PŁATNA”, TYLKO DZISIAJ ZA DARMO. Nie ważne że to specjalna wersja demo w porównaniu do wersji płatnej. Specjalna bo tylko jedna funkcja wersji pełnej jest odblokowana. Ale cała akcja tak jest zmanipulowana że wydaje się że dostajemy program pełny. OK nikt za darmo nie ma zamiaru pracować. Ale mało ludzi sobie zdaje sprawę jaki mechanizm tym rządzi. Smutne jest to że trzeba zarabiać oszustwem żeby udowodnić że jest się uczciwym. OKSYYMORON… Ale ja chyba jestem największym frajerem w świecie androida bo dałem za OfficeSuite 8 37 zł w promocji i program do dzisiaj mnie gwałci spamem przy każdym uruchomieniu (nie można tego wyłączyć) choć program nie sprawdza błędów w języku polskim i nie ma innych 100 milionów funkcji którą każdą można kupić za 20$. A przecież to byłą płatna wersja :D Nie to było płatne demo… :P

    • Mariusz

      Dokładnie :( Ja office suite kupiłem bodaj za 80gr, jak była promocja na x-lecie google play, ale to jest jakaś komedia, żeby aplikacja, która kosztuje standardowo ponad 50zł bodaj zmuszała do zakupu za kolejne 20 tak podstawowej funkcji, jak pakiet czcionek…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona