Ważne

Czy LG zajmie się produkcją nowego Nexusa?

Ostatnio coraz gorętszym tematem jest nowa generacja urządzeń od Google, czyli serii Nexus. Stworzeniem ostatnich modeli zajęła się Motorola oraz HTC. Jednak ostatnie informacje potwierdzają, że kolejny smartfon zostanie stworzony przez inną firmę. Wszystkie ostatnie plotki utwierdzają nas w przekonaniu, że będzie to LG.

LG ma już spore doświadczenie w tworzeniu Nexusów. Zresztą Koreańczycy stworzyli jedne z najlepiej ocenianych urządzeń tej serii, czyli smartfony nazwane Nexus 4 i Nexus 5. Dlatego też nie dziwi mnie, że to właśnie oni będą musieli podołać zadaniu wytworzenia „Nexusa 7”. Mam nadzieję, że Google jeszcze przed premierą zmieni nazwę. Dlaczego tabletofon miałby się nazywać jak ich własne tablety?

Więcej informacji poznamy na zbliżającej się konferencji Google I/O. Wtedy powinniśmy dowiedzieć się nowych szczegółów na temat planowych urządzeń, nowości w oprogramowaniu i wiele innych ciekawych rzeczy. Możliwe także, że w tym roku na rynek trafią dwa smartfony Nexus, o czym pisaliśmy dla Was jakiś czas temu. Podział na tańszą oraz droższą wersję mógłby okazać się hitem sprzedażowym. Wraz z podwyżką cen przy najnowszym modelu powstała spora luka w ofercie.

Uważam, że podział produkcji nowych urządzeń na LG i Huawei (prawie pewna informacja od iSupply) jest rozsądnym rozwiązaniem. Dzięki temu wszystkie smartfony powinny być produkowane w odpowiedniej liczbie bez większych problemów. W dodatku powstaje jeszcze inne pytanie: czy Google rozszerzy dystrybucję Androidów One?

Myślę, że LG powinno się dobrze spisać jako twórca nowego flagowego Nexusa. Możemy się spodziewać, że będzie zbliżony do ich własnego high-enda, czyli jeszcze nie zaprezentowanego G4 – jedynie martwią mnie doniesienia o ekranie w rozdzielczości 3K.

A co Wy myślicie o wybraniu LG na głównego partnera przy tworzeniu nowego Nexusa?

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona