Czy LG zajmie się produkcją nowego Nexusa?

Ostatnio coraz gorętszym tematem jest nowa generacja urządzeń od Google, czyli serii Nexus. Stworzeniem ostatnich modeli zajęła się Motorola oraz HTC. Jednak ostatnie informacje potwierdzają, że kolejny smartfon zostanie stworzony przez inną firmę. Wszystkie ostatnie plotki utwierdzają nas w przekonaniu, że będzie to LG.

LG ma już spore doświadczenie w tworzeniu Nexusów. Zresztą Koreańczycy stworzyli jedne z najlepiej ocenianych urządzeń tej serii, czyli smartfony nazwane Nexus 4 i Nexus 5. Dlatego też nie dziwi mnie, że to właśnie oni będą musieli podołać zadaniu wytworzenia “Nexusa 7”. Mam nadzieję, że Google jeszcze przed premierą zmieni nazwę. Dlaczego tabletofon miałby się nazywać jak ich własne tablety?

Więcej informacji poznamy na zbliżającej się konferencji Google I/O. Wtedy powinniśmy dowiedzieć się nowych szczegółów na temat planowych urządzeń, nowości w oprogramowaniu i wiele innych ciekawych rzeczy. Możliwe także, że w tym roku na rynek trafią dwa smartfony Nexus, o czym pisaliśmy dla Was jakiś czas temu. Podział na tańszą oraz droższą wersję mógłby okazać się hitem sprzedażowym. Wraz z podwyżką cen przy najnowszym modelu powstała spora luka w ofercie.

Uważam, że podział produkcji nowych urządzeń na LG i Huawei (prawie pewna informacja od iSupply) jest rozsądnym rozwiązaniem. Dzięki temu wszystkie smartfony powinny być produkowane w odpowiedniej liczbie bez większych problemów. W dodatku powstaje jeszcze inne pytanie: czy Google rozszerzy dystrybucję Androidów One?

Myślę, że LG powinno się dobrze spisać jako twórca nowego flagowego Nexusa. Możemy się spodziewać, że będzie zbliżony do ich własnego high-enda, czyli jeszcze nie zaprezentowanego G4 – jedynie martwią mnie doniesienia o ekranie w rozdzielczości 3K.

A co Wy myślicie o wybraniu LG na głównego partnera przy tworzeniu nowego Nexusa?

Komentarze

 • Generalnie przydała by się sprawdzona nowa wersja od LG takiego Nexus’5 ale z ekranem 5,5 cala jaki był w G3 lub dać Amoled

  • Adam

   Lepiej 5,6″ 3K z G4.

   AMOLED jest nierealny bo LG takich nie produkuje.

 • Adam

  A skąd informacja że chodzi o telefon a nie tablet?

  • Albert

   Wszędzie pojawia się informacja o smartfonie. Zresztą następca Nexusa 6 powinie zostać nazwany 7.

   • Oizo

    Powinien, ale nie musi, moze sie pojawic Nexus 5 – 2gen jak to bylo w tabletach nexus 7

    • Oizo

     Zreszta google powinno uporzadkowac nazewnictwo bo powoli sie to robi problematyczne…

   • Adam

    Jakoś wątpię by kolejny Nexus 7 był smartphonem.

 • Nexus-y od LG były dobrym produktem. Powrót do tego producenta byłby zdecydowanie dobrym wyborem. Moim zdaniem Motorola i HTC nie sprawdziły się i ich Nexus-y nie są tak atrakcyjne jak wcześniejsze modele. Gdybym miał teraz kupować Nexus – a to najpewniej wybralbym właśnie ostatni model ze stajni LG, czyli Nexus 5.

  • Zgadzam się z tym :)

  • dafuq

   No, Motorola Nexus 6 to lekki niewypał przez patelniowatość i cenę. A ja wciąż mam Nexusa 4 i czekam, aż ktoś wypuści godnego następce.

   • Adam

    Przecież Nexus 6 jest znacznie lepiej wykonany, wydajniejszy i działa na baterii dwa razy dłużej.

  • barilla

   Nexusy od LG były głównie oceniane wysoko przez pryzmat niskiej ceny. Gdyby Google wyceniło je tak jak poprzednie modele czy tez ostatnio nexusa 6 to myślę że entuzjastów tych modeli było by sporo mniej.

   • parzybut

    masz koorvva racyje ziom

 • nygus

  Czy autor zna inne słowa poza “tworzyć” i jakie znaczenie przypisuje temu określeniu?. Żal patrzeć na tę jego mękę “tworzenia” tekstu notki.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona