Ważne

Tablety Sony, Xperia Z3 Tablet Compact i Z2 Tablet, również z Lollipopem

Dobre wiadomości napływają do nas od japońskiego koncernu, jakim jest Sony. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że pierwsi użytkownicy dwóch smartfonów firmy, Xperia Z3 i Xperia Z3 Compact, otrzymują już aktualizację do Androida 5.0.2 Lollipop. Dotychczas otwartym pozostawało pytanie kiedy tablety doczekają się „androidowego lizaka”. Już możemy na nie odpowiedzieć.

Okazuje się bowiem, że Sony rozpoczęło już aktualizowanie pierwszych tabletów. Z Androida Lollipop mogą się już cieszyć posiadacze Xperia Z3 Tablet Compact oraz Xperia Z2 Tablet w krajach nordyckich (Norwegia, Szwecja).

Aktualizacja przeznaczona jest na prawie wszystkie wersje wspomnianych tabletów. Dotyczy Xperia Z3 Tablet Compact WiFi: SGP611 i SGP612 i LTE: SGP621, jak również Xperia Z2 Tablet WiFi 16GB: SGP511 i LTE: SGP521. Posiadacze wersji z WiFi i 32GB pamięci (SGP512) muszą uzbroić się w cierpliwość. Nie wiadomo jednak dlaczego.

Kwestią czasu jest przywędrowanie aktualizacji dla obu tabletów do Polski. W przypadku smartfona Xperia Z3 mówi się o dwóch tygodniach (przełom marca i kwietnia). Być może podobnie będzie w przypadku Xperia Z3 Tablet Compact i Xperia Z2 Tablet.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona