Ważne

Tablety Sony, Xperia Z3 Tablet Compact i Z2 Tablet, również z Lollipopem

Dobre wiadomości napływają do nas od japońskiego koncernu, jakim jest Sony. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że pierwsi użytkownicy dwóch smartfonów firmy, Xperia Z3 i Xperia Z3 Compact, otrzymują już aktualizację do Androida 5.0.2 Lollipop. Dotychczas otwartym pozostawało pytanie kiedy tablety doczekają się “androidowego lizaka”. Już możemy na nie odpowiedzieć.

Okazuje się bowiem, że Sony rozpoczęło już aktualizowanie pierwszych tabletów. Z Androida Lollipop mogą się już cieszyć posiadacze Xperia Z3 Tablet Compact oraz Xperia Z2 Tablet w krajach nordyckich (Norwegia, Szwecja).

Aktualizacja przeznaczona jest na prawie wszystkie wersje wspomnianych tabletów. Dotyczy Xperia Z3 Tablet Compact WiFi: SGP611 i SGP612 i LTE: SGP621, jak również Xperia Z2 Tablet WiFi 16GB: SGP511 i LTE: SGP521. Posiadacze wersji z WiFi i 32GB pamięci (SGP512) muszą uzbroić się w cierpliwość. Nie wiadomo jednak dlaczego.

Kwestią czasu jest przywędrowanie aktualizacji dla obu tabletów do Polski. W przypadku smartfona Xperia Z3 mówi się o dwóch tygodniach (przełom marca i kwietnia). Być może podobnie będzie w przypadku Xperia Z3 Tablet Compact i Xperia Z2 Tablet.

Komentarze

 • Nie ma czym się podniecać i zobaczymy jak realnie w Polsce aktualizacja w OTA się pojawi dla Sony

  Ciekawe jak na to Samsung zareaguje i Asus bo Ci wcale nie aktualizują do Lizaka żadnego tabletu a nawet najnowszy Fonepad 8 dual sim sprzedają z KK4.4 w Polsce co zakrawa trochę na olewanie klienta i lekceważenie

  • Patryk

   I bardzo dobrze robią. Teraz będzie mnie tylko kusić żeby 4.4 od Sony zupdatować do tego dziadostwa któremu nawet lekka nakładka sony nie może pomóc…

   Także dla mnie to żadna dobra wwiadomość, bo pewnie się skuszę prędzej czy później a potem się będę w reverty bawić.

 • Adam

  Czyli szybciej niż Samsung z Tab S

 • 123qwerty

  Szkoda tylko, że ta piątka działa jak działa, a miało niby być, że im nowszy Android tym ,,lżejszy”. Może lepiej, że mało kto aktualizuje.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona