Ważne

Zenflash i LolliFlesh – ksenonowa i LED-owa lampa błyskowa od Asusa

Kilka lat temu kupienie telefonu z ksenonową lampą błyskową nie stanowiło większego problemu. Dziś w większości smartfonów implementowane są słabsze i dużo bardziej energooszczędne diody LED. Asus upatrzył w tym niszę, przez co wraz z Zenfonem 2 zadebiutowało akcesorium o nazwie ZenFlash, które jest właśnie zewnętrzną, niewielką ksenonową lampą.

ZenFlash podłącza się do portu microUSB i można przykleić do tylnej pokrywy telefonu. Asus obiecuje, że jego akcesorium ma oferować aż czterysta razy mocniejszy błysk niż LED-owe odpowiedniki. I choć z tą liczbą może przesadza, ale zdecydowanie w praktyce powinno się to przełożyć na mniej szumów i bardziej ostre zdjęcia nocne/przy słabym oświetleniu.

Niestety, jeśli chodzi o kompatybilność ZenFlash z innymi telefonami niż seria Zenfone, nie wiadomo nic. Podobnie jest zresztą z ceną akcesorium oraz dostępnością.

Co ciekawe jednak, ZenFlash to nie jedyna tego typu nowość od Asusa. Drugą jest LolliFlash, tym razem LED-owa lampa błyskowa z własnym akumulatorkiem, podłączana do 3.5 mm jacka audio (kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami). Do niej będzie można wykorzystać trzy różnokolorowe filtry: czerwony, niebieski i żółty.

Swoją drogą, warto przypomnieć, że podobne do LolliFlash akcesorium jakiś czas temu zaprezentowało Lenovo – Vibe Xtension Selfie Flash.

Komentarze

  • uru28

    ZenFlash będzie zjadał baterię i to raczej w szybkim tempie, a LolliFlash jest ledowa…Jak żyć?

  • MixhaL

    cofamy się do jednego z pierwszych telefonów z kolorowym ekranem, Simens S55. Tam było takie samo rozwiązanie z tymże w dołączonym akcesorium znajdował się również aparat.

  • Fedurrr

    W moim se k800i ksenon daje rade, chodz w nocy cudów nie robi, mimo wszystko przydał się gdy zalal się główny aparat. Dziwne ze obecnie smartfon nie mają takiej lampy. Baterie zawsze można naładować. Można zaoferować 2 rodzaje lamp przecież.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona