Ważne

Zenflash i LolliFlesh – ksenonowa i LED-owa lampa błyskowa od Asusa

Kilka lat temu kupienie telefonu z ksenonową lampą błyskową nie stanowiło większego problemu. Dziś w większości smartfonów implementowane są słabsze i dużo bardziej energooszczędne diody LED. Asus upatrzył w tym niszę, przez co wraz z Zenfonem 2 zadebiutowało akcesorium o nazwie ZenFlash, które jest właśnie zewnętrzną, niewielką ksenonową lampą.

ZenFlash podłącza się do portu microUSB i można przykleić do tylnej pokrywy telefonu. Asus obiecuje, że jego akcesorium ma oferować aż czterysta razy mocniejszy błysk niż LED-owe odpowiedniki. I choć z tą liczbą może przesadza, ale zdecydowanie w praktyce powinno się to przełożyć na mniej szumów i bardziej ostre zdjęcia nocne/przy słabym oświetleniu.

Niestety, jeśli chodzi o kompatybilność ZenFlash z innymi telefonami niż seria Zenfone, nie wiadomo nic. Podobnie jest zresztą z ceną akcesorium oraz dostępnością.

Co ciekawe jednak, ZenFlash to nie jedyna tego typu nowość od Asusa. Drugą jest LolliFlash, tym razem LED-owa lampa błyskowa z własnym akumulatorkiem, podłączana do 3.5 mm jacka audio (kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami). Do niej będzie można wykorzystać trzy różnokolorowe filtry: czerwony, niebieski i żółty.

Swoją drogą, warto przypomnieć, że podobne do LolliFlash akcesorium jakiś czas temu zaprezentowało Lenovo – Vibe Xtension Selfie Flash.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona