Ważne

Google Play Services zaktualizowane do wersji 7.0

Google Play Services to jeden z tych niewielkich elementów Androidowego ekosystemu, który pracuje sobie w tle niezauważany przez większość użytkowników i dba o poprawne działanie rozmaitych funkcji w innych aplikacjach. Najnowsza aktualizacja, oznaczone numerkiem 7.0, nie wprowadza wprawdzie żadnych zbyt drastycznych zmian, jednak znalazło się w niej miejsce na kilka ciekawych nowości.

Jedną z najbardziej obiecujących z nich jest Nearby Connections API, czyli zestaw narzędzi ułatwiający deweloperom tworzenie aplikacji z funkcją rozpoznawania i łączenia ze sobą kilku znajdujących się w pobliżu urządzeń z systemem Android. Funkcja ta została zaprojektowana głównie po to, by ułatwić współpracę pomiędzy coraz popularniejszymi akcesoriami telewizyjnymi działającymi pod kontrolą Zielonego Robota a wszelkiej maści tabletami i smartfonami. Jako przykład praktycznego zastosowania tej opcji zaprezentowano grę Beach Buggy Racing, pozwalającą wykorzystać urządzenia mobilne w roli dodatkowych kontrolerów.

Kolejnym ciekawy usprawnieniem jest automatyczna integracja aplikacji wykorzystujących Mobile Ads SDK z usługą Google Analytics, co pozwoli twórcom gier i aplikacji lepiej poznać nabywców swoich produktów (Google zapowiada też, że w niedługim czasie wprowadzone zostaną nowe narzędzia pozwalające na dokładniejsze badanie zachowań graczy) a co za tym idzie, lepiej dostosować je do konkretnych grup odbiorców. Drobnym zmianom uległ też sam sposób wyświetlania reklam, pozwalając deweloperom lepiej dopasować je do swoich wymagań. Oprócz tego wprowadzono też szereg zmian i usprawnień związanych z usługami lokalizacji i Google Fit oraz całą masą pomniejszych poprawek.

Proces aktualizacji usługi Google Play Services do wersji 7.0 będzie odbywał się stopniowo na przestrzeni kilku najbliższych tygodni. Oczywiście należy pamiętać o tym, że większość tych zmian w chwili obecnej nie ma tak naprawdę zbyt wielkiego znaczenia z punktu widzenia użytkownika końcowego, a aktualizacja stanie się naprawdę potrzebna dopiero wtedy, gdy większa liczba aplikacji zacznie robić użytek z wprowadzonych w niej nowości. Jeśli jednak z jakichś powodów uważacie, że aktualizacja jest wam koniecznie potrzebna już teraz, możecie pobrać ją z serwisu APKMirror (oczywiście należy pamiętać o tym, by wybrać wersję odpowiednią dla naszego urządzenia – tzn. sprawdzić kod aktualnej wersji i wybrać aktualizację z taką samą końcówką).

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona