Ważne

UAMP – kompaktowy wzmacniacz słuchawkowy dla urządzeń mobilnych

Jakość dźwięku w urządzeniach mobilnych to dla większości użytkowników sprawa drugorzędna. I trudno się temu dziwić, w końcu odtwarzanie muzyki nigdy nie było głównym zadaniem tego typu gadżetów. Niektóre osoby dbają jednak o to, by dźwięki docierające do ich uszu były zawsze najwyższej możliwej jakości. To właśnie do nich skierowany jest UAMP – kompaktowy wzmacniacz słuchawkowy zaprojektowany z myślą o współpracy z urządzeniami mobilnymi, który zadebiutował niedawno na platformie Kickstarter.

Oczywiście już na wstępie należy zaznaczyć, że akcesorium te nie jest jakimś magicznym remedium na wszystkie dźwiękowe problemy, takie jak niska jakość wbudowanego układu audio, plików których słuchamy czy wykorzystywanych przez nas słuchawek. Co więc może zaoferować nam UAMP? Głównym zadaniem konstrukcji tego typu jest umożliwienie nam zwiększenia głośności dźwięku bez wprowadzania niechcianych zniekształceń, co może przydać się zwłaszcza jeśli korzystamy z hi-endowych słuchawek. Akcesorium wyposażone zostanie też we wbudowany Equalizer, za pomocą którego będziemy mogli podbić lub wyciszyć poszczególne pasma, jednak biorąc pod uwagę iż funkcja ta dostępna jest również w większości aplikacji służących do odtwarzania muzyki raczej ciężko traktować to jako ważny element. Tym co wyróżnia UAMP na tle innych wzmacniaczy słuchawkowych są jego kompaktowe rozmiary wynoszące 43 x 43 x 9mm (waga 26g) dzięki którym akcesorium bez problemu zmieści się w kieszeni. Wbudowany akumulator ładowany przez złącze micro USB zapewni nam 10 godzin działania urządzenia.

UAMP zdążył już ponad dwukrotnie przekroczyć kwotę potrzebną na realizację projektu. Osoby zainteresowane kupnem tego produktu mogą zarezerwować swój egzemplarz wspierając projekt na platformie Kickstarter kwotą 65 dolarów australijskich (gdy urządzenie trafi na półki sklepowe będzie ono kosztować nieco drożej). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem finalny produkt trafi do nabywców w lipcu tego roku.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona