Ważne

Samsung Galaxy S6 Edge na pierwszych zdjęciach prasowych

Niedawno informowaliśmy Was o „przecieku” zdjęć, które przedstawiały nowe flagowce Samsunga. Mimo że ich oficjalna premiera odbędzie się dopiero w niedzielny wieczór, dzisiaj do sieci trafiły kolejne grafiki. Tym razem ich głównym bohaterem jest tylko Galaxy S6 Edge. Czego można spodziewać się po „zakrzywionej” wersji? Czy Koreańczycy wprowadzili jakieś poważniejsze zmiany w wyglądzie?

Targi MWC 2015 na pewno będą ciekawym wydarzeniem. W końcu wreszcie poznamy najnowsze high-endy od większości czołowych producentów na ten rok, ale niestety całą atmosferę niszczą takie (nie)kontrolowane przecieki. Dzisiejsze zdjęcia są przeznaczone dla mediów. Dzięki nim, możemy być już pewni, że część wcześniejszych doniesień jest prawdziwa. Moim zdaniem najważniejszą rzeczą jest obecność wyświetlacza Super AMOLED, który zostanie zagięty z obu stron. Zastanawiam się jedynie, jak to wpłynie na komfort użytkowania. Czy korzystanie jedną ręką z Samsunga Galaxy S6 Edge będzie wygodne?

Dzięki tym grafikom wiemy także, że głośnik zostanie umieszczony na dolnej krawędzi smartfona. Co ciekawsze koreański gigant zdecydował się właśnie tam umieścić gniazdo słuchawkowe, co będzie sporą zmianą względem obecnie oferowanych urządzeń. Z kolei na górze znalazło się miejsce dla portu podczerwieni. W dodatku przycisk zasilania znalazł się po boku, co jest niespotykane w tego typu konstrukcjach.

Odnośnie wyglądu Galaxy S6 Edge mogę napisać jedno: rewolucji nie ma. Martwi mnie jedynie wielkość ramek na dole – odległość od przycisku Home do wyświetlacza jest znaczna. Jednak nie jest to poważna wada, w porównaniu do wystającego obiektywu. Takie rozwiązanie sprawia, że szkiełko od aparatu może się szybko porysować. Mam nadzieję, że Samsung użyje tu jakiegoś wzmocnionego materiału.

Ekran jest zakrzywiony w podobny sposób, co w Galaxy Note Edge. Liczę, że Samsung doda tu jakieś ciekawe i – co najważniejsze – praktyczne funkcje, które uczynią z krzywizn przydatną powierzchnię roboczą. Zastanawiam się, kiedy i który producent zdecyduje się wypuścić w pełni elastyczny smartfon. Może już za rok poznamy takie urządzenie?

Osobiście nie mogę doczekać się MWC 2015. Już niedługo poznamy większość najbardziej wyczekiwanych urządzeń mobilnych, które są bohaterami większość doniesień. Wśród nich oczywiście jest Samsung Galaxy S6 Edge. Myślę, że ten smartfon będzie interesującym produktem i  nawiążę równą walkę z podobnymi telefonami, np. LG G Flexem 2.

A co Wy sądzicie o takim wyglądzie SM-G925? Jak oceniacie ekran zakrzywiony z obu stron?

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona