Ważne
Wiko VIEW

Apple namierzy Cię i zrobi Ci zdjęcie nawet po wyłączeniu iPada czy iPhone’a

W szczytnym celu. Usługa Find my iPhone zyska dodatkowe funkcje. Według patentu złożonego do urzędu w styczniu, Apple pracuje nad dodatkowym systemem zabezpieczeń iUrządzeń.

Pomysł jest bardzo prosty. Urządzenie po wyłączeniu nie byłoby w pełni “wygaszone”, wysyłając co jakiś czas naszą lokalizację oraz fotografując nasze otoczenie. Zdjęcia byłyby bezwiednie robione również przy nieudanej próbie wpisania pinu odblokowującego urządzenie. Jak pokazują statystyki, dzięki “Activation Lock”, czylu usłudze, która znacznie utrudnia aktywację skradzionego urządzenia, kradzieże iPhone’ów i iPadów w dużych miastach stały się zauważalnie rzadsze.

apple-uspto-filing-iphone-tracking

Sam pomysł jest bardzo ciekawy i czasami nieoceniony (gdy ktoś przywłaszczy sobie nasz sprzęt), ale w naturalny sposób budzi pewne opory. Co to znaczy, że wyłączamy telefon, a on dalej czuwa? Nawet, jeśli nie mamy nic do ukrycia, nie lubimy mieć świadomości, że być może NSA, które dogadane jest z wszystkimi wielkimi producentami, w każdej chwili może uzyskać zdalny dostęp do naszego sprzętu – nawet, jeśli jest wyłączony. A w przypadku iPhone’a i iPada nie mamy nawet możliwości wyjęcia baterii…

Komentarze

 • srwr

  to co to za wyłączenie, po za tym bateria też wiecznie nie będzie podtrzymywać….

  • Wiecznie nie, ale na 1-2 miesiące standby-a wystarczy

   • Michał Szymocha

    Zaraz pewnie wyłączone telefony będą odtwarzać mp3 i sprawdzać pogodę więc do 1-2 mc nie byłbym taki pewien :)

 • Dogy

  Podobno w obecnych ( i wcześniejszych ) procesorach są moduły do łączności bezprzewodowej z dodatkowym zasilaniem. Działają bez naszej wiedzy i robią nie wiadomo co. Także Apple to pikuś :P.

 • heheszek

  NSA mnie śledzi? Wow, czuję się taki ważny. NSA pozdro

 • suelbero

  Taka moja mała teoria spiskowa: do smartfonów ładowane(trend) są coraz większe ekrany = coraz większe baterie. Głównym “zjadaczem” akumulatora jest właśnie wyświetlacz. Kiedyś koleżanka zgubiła telefon w samochodzie, który na wyłączonym ekranie działał 3 tygodnie (LG L9). Prawda jest taka, że nieważne czy Apple czy urządzenia z Androidem, będziemy szpiegowani na potęgę.

  • robson82

   już jesteśmy… i nie potrzebny jest do tego internet….

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona