Google wprowadziło dziecięcą wersję YouTube

W sklepie Google Play pojawiła się aplikacja YouTube Kids, która została stworzona z myślę o dzieciach. Nie znajdziemy w niej wszystkich, standardowych funkcji, ale za to umieszczono kilka dodatków, które pozwolą kontrolować, co oglądają nasze dzieci.

Aplikacja YouTube Kids pozwala głównie na oglądanie bajek, co jest chyba oczywiste. Po włączeniu aplikacji mamy do wyboru cztery kategorie: Shows, Music, Learning oraz Explore. Tak, aplikacja niestety nie jest do końca spolszczona… Oprócz proponowanych filmów możemy wyszukać niemal każdy film wpisując tytuł z klawiatury lub wymawiając go po kliknięciu w ikonkę mikrofonu. Co ważne, możemy wyszukiwać również polskie bajki.

Jeśli wśród dzieci znajdą się na przykład czytelnicy (a raczej “oglądacze” ;) ) Tabletowo, to będą one mogły oglądać również filmy takiego typu. Niestety, wchodząc na jakikolwiek kanał nie mamy dostępnych wszystkich filmów, jak to jest w standardowej aplikacji. Każdy interesujący nas film musimy niestety wyszukać ręcznie.

Deweloperzy zadbali również o funkcje, które pozwalają kontrolować jakie filmy oglądają nasze pociechy. Aby edytować ustawienia musimy kliknąć na ikonkę kłódki w prawym dolnym roku ekranu, a następnie wpisać pin, który jest podany słownie na wyświetlaczu. Oprócz tego możemy zdefiniować, ile czasu dziecko może spędzić przed tabletem czy smartfonem oglądając filmy. Po minięciu określonego wcześniej czasu wyskoczy informacja “Time’s up!”

W aplikacji przesyłanie filmów, subskrybowanie kanałów czy ocenianie filmów (nie)stety jest niemożliwe. Aby używać YouTube Kids nie musimy się logować na swoje konto. Całość jest bardzo przejrzysta i myślę, że każdy dzieciak da sobie rade z jej obsługą. Oficjalnie w sklepie Google Play aplikacja nie jest dostępna w Polsce. Zainteresowani mogą ją jednak pobrać wchodząc na tą stronę.

Komentarze

 • Rodzic

  Dobry pomysł. Tylko teraz brakuje wersji w języku polskim. Do tego przydało by się, aby autorzy mogli sami oznaczać materiały jako przeznaczone dla dzieci a po weryfikacji dołączały by one do tej oferty.

  • ala

   “Przydałoby” się piszemy razem!!!

 • Ojciec

  Ciekawe czy dorobią jakiś dobry filtr wycinający gierki zamiast bajek dla dzieci.

 • Miesiu

  3 smartfony i tablet – na żadnym urządzeniu nie dało się zainstalować.

  • A pobierasz wersję z APKMirror? Tak jak napisał Kacper wersja oficjalna z Google Play dostępna jest tylko dla USA. Poza tym według mnie serwis w Polsce zupełnie nie użyteczny no chyba, że dziecko od małego uczy się angielskiego, bo tylko w tym języku jak na razie są tam materiały

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona